fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Robert Mazurek: Nogawki pana ministra

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W miarę postępów socjalizmu walka klas się zaostrza. Ten paradoks, autorstwa mistrza Józefa z Gori, na myśl mnie przyszedł, gdy przeczytałem, że portal wp.pl – czego nie należy rozwijać jako wirtualneparówki.pl – został zdemaskowany jako ziobrystowski. Szef tegoż – specjalista od reklamy natywnej i wędliniarstwa Tomasz Machała – tłamsi ponoć dziennikarzy portalu i zabrania im zajmowania się ministrem Ziobrą i jego żoną, bo prowadzi z ministerstwem jakieś interesy.

Skąd skojarzenie z mistrzem Józefem z Gori? Ano pobieżna choćby lektura wp.pl kazałaby raczej uznać, że portal jest po jasnej stronie mocy, ale tak rzeczywistość postrzegać mogą wyłącznie skompromitowani do cna symetryści. Prawdziwi strażnicy rewolucji wypatrzyli na jego łamach odchylenie prawicowe i postanowili towarzysza Bucharina dla przykładu odstrzelić. Bo owszem, socjalizm jest i postępuje, ale reakcja łeb podnosi, jakże więc dobrze, że Oko.press czuwa. Tak, proszę państwa, każdy Robespierre znajdzie swego Loucheta, każdy Jagoda – swego Jeżowa, a Machała – swą Mikołajewską.
Odkrycie, że rewolucja pożera własne dzieci, jest równie stare jak rewolucje, to prawda. Zawsze mnie jednak bawi, gdy inteligentni skądinąd ludzie dochodzą do niego w dramatycznych dla siebie okolicznościach. Oto niedawno dwóch czołowych polityków Platformy Obywatelskiej całkiem niezależnie od siebie powiedziało mojej osobie, że w partii znacznie lepiej by się działo, gdy...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA