Karaluchy do bigosu

Trwający od dekady boom na planszówki właśnie wkroczył w nowy etap: grami zainteresowali się celebryci. Wojciech Cejrowski promuje swoją autorską produkcję „Boso przez świat", a „Kuchenny poker" objęła patronatem Magda Gessler. Powstał tytuł naprawdę ciekawy, ładnie wydany, a przede wszystkim złożony. Wymaga wczytania się w instrukcję i zastanowienia nad taktyką. Na szczęście z tym wyzwaniem poradzi sobie nawet przeciętny ośmiolatek.

Publikacja: 03.04.2020 18:00

Karaluchy do bigosu

Foto: materiały prasowe

Wbrew nazwie „Kuchenny poker" nie jest grą karcianą. Gracze wcielają się w kucharzy i starają się przygotować jak najwięcej potraw spośród 12 dań pochodzących z czterech stron świata. Potrzebują do tego składników, które kupują w sklepie (przy okazji losując żetony) bądź zdobywają w drodze licytacji. Aż do momentu zgromadzenia wszystkich niezbędnych specyfików swoje zakupy przechowują w podręcznym składziku lub lodówce. Muszą rozsądnie nimi gospodarować, żeby na koniec rozgrywki nie trzeba było niczego wyrzucić.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Kataryna: Ministrowie w kolejce do kasy
Plus Minus
Decyzje Benjamina Netanjahu mogą spowodować upadek Izraela
Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki