Reklama

Budka: Każdy, kto chce przeprowadzić wybory 10 maja, będzie miał krew na rękach

Tylko osoba albo niezrównoważona albo wyjątkowo cyniczna może dążyć do tego, by 10 maja były wybory - mówił w TVN24 lider PO Borys Budka.

Aktualizacja: 01.04.2020 13:00 Publikacja: 01.04.2020 09:37

Budka: Każdy, kto chce przeprowadzić wybory 10 maja, będzie miał krew na rękach

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

amk

Szef Platformy uważa, że władze ukrywają przed opinią publiczną faktyczna liczbę zakażonych koronawirusem i spowodowanych nim zgonów.

- O tym wszystkim świadczą te dramatyczne sygnały, które każdego dnia płyną od osób zakażonych albo od rodzin osób, które umierają, że ktoś nie został przebadany albo stwierdzono w karcie zgonu przyczyny choroby współistniejące - mówił Budka, dla którego składa się to w całość, gdy weźmie się pod uwagę uparte dążenie rządzących do majowych wyborów prezydenckich.

Według polityka testów jest mało, po to, aby manipulować statystykami i programować model zakażeń "pod kątem dat wyborczych".

- Mam coraz bardziej nieodparte wrażenie, że państwo całą swoją aktywność, jeśli chodzi o statystyki , ogniskuje na tym, by w sposób kontrolowany informować o liczbie zakażeń - mówił Budka.

Lider PO Uważa, że każdy, kto chce przeprowadzić wybory 10 maja, "będzie miał krew na rękach". Dlatego jest zdania, że inni kontrkandydaci Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich powinni, jak Małgorzata Kidawa-Błońska, powinni zająć równie jasne jak ona stanowisko.

Reklama
Reklama
Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Wydarzenia
Totalizator Sportowy ma już 70 lat i nie zwalnia tempa
Polityka
Andrij Parubij: Nie wierzę w umowy z Władimirem Putinem
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama