fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Kidawa-Błońska z wizytą w Londynie. Zawalczy o głosy Polonii

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W najbliższy piątek i sobotę Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedzi Wielką Brytanię. Będzie to jej pierwszy tego typu wyjazd po tym, jak została kandydatką na prezydenta.

Jak wynika z naszych rozmów to część strategii, w której Platforma będzie walczyć o głosy Polonii. Kidawie-Błońskiej będą towarzyszyć m.in. prof. Lena Kolarska-Bobińska, Bartosz Arłukowicz, prof. Danuta Huebner i Krzysztof Lisek, który odpowiada za koordynację wizyty. Jak słyszymy, Lisek - były europoseł PO -  będzie miał rolę w tworzącym się sztabie kandydatki PO i Nowoczesnej.

Plan wizyty zakłada m.in. spotkania z polskimi przedsiębiorcami w Wielkiej Brytanii, obiad u polskiej rodziny, spotkanie w POSK (Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny) czy złożenie kwiatów pod Pomnikiem Polskich Lotników. Wizyta pokazuje rosnące znaczenie Polonii w myśleniu strategicznym PO. Sztabowcy szukają też echa podobnego wyjazdu, który w trakcie swojej kampanii prezydenckiej odbył Donald Tusk. Termin nie jest wybrany przypadkowo - to dzień Brexitu. Dla PO temat potencjalnego wyjścia Polski z UE w skutek działań PiS np. na tle sporu o praworządność może być jednym z wiodących w kampanii.

PO chce szybko ruszyć z kampanią na pełną skalę. W niedzielę Borys Budka, nowy przewodniczący zapowiedział powołanie 100 sztabów powiatowych (w okręgach senackich) i 16 sztabów wojewódzkich. W najbliższym czasie wyklaruje się też kształt sztabu centralnego.

Dowiedz się więcej: Budka: Będzie nowy szef klubu Koalicji Obywatelskiej

Jak zapowiedział Budka, stanie się to w nadchodzącym tygodniu.
 

Budka: Będzie nowy szef klubu Koalicji Obywatelskiej

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA