fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Schetyna: Nie ma czegoś takiego jak Ruch 4 Czerwca

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Grzegorz Schetyna odniósł się na antenie Programu III Polskiego Radia do tzw. Ruchu 4 Czerwca, inicjatywy Donalda Tuska, o której jako pierwsza pisała "Rzeczpospolita".

20 lutego w TVN24 Donald Tusk zapowiedział, że 4 czerwca "będzie zwracał się do wszystkich: pomóżmy sobie nawzajem, bo Polska potrzebuje zmiany". Zapewnił też, że żaden ruch obywatelski nie jest zagrożeniem dla opozycji, a na obywatelskim bezruchu zależy tylko PiS-owi. 

Schetyna pytany o Ruch 4 Czerwca stwierdził, że "czegoś takiego nie ma". Dodał, że jego zdaniem w wyborach - po stronie opozycji - powinna startować "koalicja zawiązana przez pięć partii" i "otwarta na kolejne partie oraz stowarzyszenia, środowiska i ruchy obywatelskie".

Mówiąc o Ruchu 4 Czerwca Schetyna stwierdził, że "nie ma czegoś takiego ani z dużych, ani z małych liter". - Na pewno będzie spotkanie. Wszyscy będziemy uczestniczyli, bo święto i dzień jest ważny - dodał lider PO.

Schetyna stwierdził też, że "rozmawia z samorządowcami", którzy "bardzo chcą potraktować ten dzień jako święto takiego integrującego się samorządu". 

Dotychczas udział w tworzonej przez PO Koalicji Europejskiej zadeklarowały PO, SLD, Inicjatywa Polska, Teraz!. Decyzję w sprawie udziału w koalicji mają jeszcze podjąć PSL i Nowoczesna.

Źródło: Polskie Radio Program III
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA