fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pjongczang 2018

Watykan na obradach MKOl. Kiedy wystartuje w igrzyskach?

Prezydent MKOl Thomas Bach
|AFP
Watykan po raz pierwszy bierze udział w obradach Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Ks. Melchor Sanchez de Toca na pytanie, kiedy Stolica Apostolska będzie miała swoją własną reprezentację, odpowiada - "nie wiem nawet, czy warto sobie stawiać to pytanie".

Na czele watykańskiej delegacji na obrady MKOl i otwarcie zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu stoi prał. Melchor Sanchez de Toca z Papieskiej Rady Kultury - informuje Radio Watykańskie.

- Wszyscy stawiają mi to pytanie: kiedy flaga watykańska pojawi się na defiladzie podczas ceremonii otwarcia olimpiady - przyznaje sam szef delegacji. - Nie wiem! I nie wiem nawet, czy warto sobie stawiać to pytanie - odpowiada.

- Na pewno będziemy się starali o jakąś stałą formę obecności w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Prawdopodobnie będzie to stały obserwator - podkreśla ks. Sanchez de Toca. Dodaje, że Watykański Komitet Olimpijski napotyka na "trudności natury prawnej i praktycznej", jeśli chodzi o ewentualny udział przedstawicieli państwa w igrzyskach.

- Nie wiem też, czy udział w rozgrywkach z własną reprezentacją byłby zgodny z misją Stolicy Apostolskiej. Myślę, że chodzi tu raczej o to, by być obecnym w środowisku olimpijskim jako głos moralny, głos sumienia. Udział w zawodach to już coś innego - podkreśla szef watykańskiej delegacji.

Źródło: rp.pl/ Radio Vaticana
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA