Ekstraklasa: Korona Kielce zachowuje szanse na 9. miejsce

Korona Kielce pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 4:2 we wtorkowym meczu 36. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Mecz nie miał już wielkiego znaczenia w kontekście walki o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej - zaznacza Onet.

Aktualizacja: 14.05.2019 22:58 Publikacja: 14.05.2019 22:48

Wato Arweładze (Korona Kielce)

Klub znad Brynicy zdołał odrobić stratę z 0:2 na 2:2, ale ostatecznie musiał się pogodzić z kolejną porażką. Jako pierwszy już w 10. minucie do siatki trafił Marcin Cebula, który kwadrans później przewrócił się w polu karnym po starciu z rywalem, a sędzia zarządził rzut karny. Nie wykorzystał go Elia Soriano, który jednak zrehabilitował się w 40. minucie, podwyższając na 0:2 po podaniu Jakuba Żubrowskiego i dobitce pierwszego uderzenia. Jeszcze przed przerwą gospodarze złapali jednak kontakt z kielczanami, po pięknym trafieniu Żarko Udovicicia z woleja.

Udovicić wystąpił też w ważnej roli tuż po przerwie, gdy obsłużył podaniem Giorgiego Gabedawę, który doprowadził do remisu. Pościg za Koroną okazał się skuteczny na krótko. W 77. minucie Adnan Kovacević przebieg z piłką kilkanaście metrów i dograł do Soriano, a ten mimo rozpaczliwego wślizgu spóźnionego obrońcy strzelił po ziemi w środek bramki na 3:2 - relacjonuje Onet. W końcówce czwarte trafienie dla przyjezdnych dołożył jeszcze ten, który otworzył wynik - Marcin Cebula.

Korona Kielce dzięki wygranej zachowała szansę na wygranie grupy spadkowej - przed ostatnią kolejką ma tylko dwa punkty straty do 9. w tabeli Wisły Kraków. Zagłębie Sosnowiec już wcześniej straciło szansę na podniesienie się z ostatniej lokaty.

36. kolejka piłkarskiej ekstraklasy - grupa spadkowa

Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce 2:4 (1:2)

bramki: Żarko Udovicić (45), Giorgi Gabedawa (56) – Marcin Cebula (10, 90+2), Elia Soriano (40, 77)

2 / 3
Poznaliśmy finalistów. Kto zagra o puchary Ligi Europy i Ligi Konferencji?
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym