fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Gdańsk wyprzedził UEFA: "Przyznał" sobie finał Ligi Europy

screen z gdansk.pl
Oficjalna strona Gdańska poinformowała, że finał Ligi Europy w 2020 roku odbędzie się właśnie w tym mieście. Portal pospieszył się jednak z tą informacją - Komitet Wykonawczy UEFA będzie obradował do ok. godz. 14.00 polskiego czasu.

Początkowo strona Gdańska poinformowała nawet, że Gdańsk będzie gospodarzem finału Ligi Europy nie w 2020, a w 2022 roku.

Na swojej stronie Gdańsk poinformował, że "UEFA oficjalnie ogłosiła w czwartek, 24 maja, że za dwa lata Gdańsk będzie gospodarzem finałowego meczu Ligi Europy".

Jednak obrady Komitetu Wykonawczego UEFA, który przyzna organizację finału, trwają w hotelu w Kijowie od godz. 10 do 15 miejscowego czasu. Oprócz wyboru gospodarzy finałowych meczów rozgrywek europejskich, Komitet ma m.in. przyjąć przepisy dotyczące turniejów młodzieżowych.

Konferencja prasowa, w której uczestniczyć będzie prezydent UEFA Aleksander Čeferin, ma się zakończyć dopiero po zakończeniu obrad. Konferencja, w czasie której ogłoszony zostanie wybór miast-gospodarzy, będzie zresztą transmitowana na żywo na stronie UEFA.

Gdańska strona wstrzymała publikację artykułu. W międzyczasie portal przeżywał prawdziwe oblężenie, gdyż był jedynym źródłem informacji w tej kwestii.

Miasto wkrótce sprostowało podaną przez siebie informację.

Gdańsk wydaje się jednak faworytek do organizacji meczu. W rywalizacji o finał Ligi Europy pozostają Gdańsk i Porto. Tymczasem o finał Ligi Mistrzów walczy Lizbona i najprawdopodobniej go otrzyma, a dwa największe europejskie puchary nie mogą rozstrzygać się w jednym kraju.

Wcześniej, w 2015 roku, finał Ligi Europy rozegrano na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA