fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

#RZECZoPRAWIE - Artur Wróblewski o wyborach w USA: Clinton podzieliła los Komorowskiego

Artur Wróblewski
rp.pl
W dzisiejszym programie #RZECZoPRAWIE Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego w rozmowie z Tomaszem Pietrygą ocenił wybory prezydenckie w USA

- Wydaje mi się, że jednak była pewna próba pomagania Hillary Clinton przez media – powiedział w środowym programie #RZECZoPRAWIE Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego, oceniając wybory prezydenckie w USA.

- Sondaże wskazywały na różnice od 2 % do 4 % na korzyść Clinton. I tak było prawie przez cały okres przedwyborczy. W dniu wyborów CNN pokazywało tablice z rozkładem głosów, z których wynikała miażdżąca przewaga Clinton. A tu widzimy, że nigdy nie było tam żadnej przewagi – dodał gość programu w rozmowie z Tomaszem Pietrygą.

Zdaniem Artura Wróblewskiego to co się wydarzyło, to syndrom Bronisława Komorowskiego. Zaszła identyczna sytuacja jak w przypadku byłego prezydenta, że wiele osób ukryło swoje prawdziwe preferencje np. pod wpływem środowiska.

Według gościa programu Hillary Clinton prezentuje sobą zmęczenie materiału. Nie ma w niej charyzmy, którą posiada zdecydowanie Trump.

Na pytanie skąd zatem się bierze niechęć do Trumpa – Wróblewski odpowiedział, że zapewne wynika ona z tego, że część osób uważa go za „buraka", a głosowanie na niego to „obciach".

Jednak zdaniem gościa programu, żyjemy w postmodernistycznym czasie gdzie pojawiają się nowe typy polityków tzw. wersje hybrydowe, w których Trump świetnie się odnalazł.

#RZECZoPRAWIE: Artur Wróblewski - Wpływ wyborów w Stanach na wybór kandydatów do Sądu Najwyższego

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA