Reklama

Wynagrodzenia adwokatów: stawki z urzędu od lat są skandaliczne

Rozmowa | Maciej Gutowski profesor, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu

Publikacja: 24.07.2018 08:06

Wynagrodzenia adwokatów: stawki z urzędu od lat są skandaliczne

Foto: 123RF

Rz: Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej w świeżo wydanej uchwale poparło protest policjantów domagających się podwyżek. Słusznie?

Maciej Gutowski: Niezbyt. Adwokatura powinna się wypowiadać w sprawach adwokatów i prawa, bo do tego jest powołana i tu ma kompetencje. A pól do aktywności nie brakuje. Mamy dziś destabilizację wymiaru sprawiedliwości, pogarszanie warunków wykonywania zawodu adwokata, podnoszenie kosztów sądowych, psucie procedur, nieuczciwe kancelarie odszkodowawcze, słowem, niszczenie rynku usług prawniczych. Jest tak wiele problemów w tych sferach, że warto się na nich skupić. Policja ma swoje związki zawodowe.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Opinie Prawne
Michał Urbańczyk: Moja śmierć jest lepsza niż twoja. Zabójstwo Charliego Kirka a wolność słowa
Opinie Prawne
Mateusz Radajewski: Potrzebujemy apolitycznego Trybunału Stanu
Opinie Prawne
Jacek Dubois: Pomóżmy ministrowi Żurkowi
Opinie Prawne
Krzysztof Augustyn: Adwokatura nie może być muzeum paragrafów
Opinie Prawne
Paulina Kieszkowska: Ministrze, nie idźmy tą drogą!
Reklama
Reklama