fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polska nie jest wyspą energetyczną

123RF
Upada stereotyp, który przedstawia nasz kraj jako odizolowany od reszty europejskiego systemu energetycznego – pisze wiceminister energii.

Polska angażuje się w dywersyfikację źródeł dostaw gazu w Europie. Popiera różnorodność technologiczną i konkurencję w generacji energii elektrycznej. Działa też na rzecz rozwoju połączeń międzysystemowych w UE, przyczyniając się do wzrostu bezpieczeństwa dostaw energii, integracji rynków i zwiększenia konkurencyjności przemysłu i rozwoju innowacji w Unii.

Ewolucja technologiczna, biznesowa i regulacyjna na rynku energii elektrycznej w Europie jest w ostatnich kilkunastu latach bardzo dynamiczna. Regułą jest wyznaczanie i osiąganie nowych, coraz ambitniejszych celów. Nasz kraj uczestniczy w tej zmianie.

Kamieniami milowymi w Polsce było uchwalone jeszcze w latach 90. prawo energetyczne, a potem przepisy umożliwiające włączenie odnawialnych źródeł energii do systemu energetycznego. Wyzwaniem była adaptacja III pakietu energetycznego, ustanawiającego Agencję ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki, utworzenie Europejskiej Sieci Operatorów Systemów Przesy...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA