Reklama
Rozwiń

Mateusz Berger: Reforma Kodeksu Spółek Handlowych – szansa dla polskiej gospodarki

Prawo, które nie nadąża za życiem stale ogranicza jego rozwój. W Polsce przez ostatnich 20 lat nie znowelizowano w sposób zasadniczy prawa handlowego, a potrzeba zmian wydaje się pilna ze względu na istotną zmianę uwarunkowań gospodarczych wynikającą z coraz większych powiązań polskich rynków z rynkami globalnymi. Dlatego propozycja nowelizacji KSH przygotowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych budzi nadzieję na unowocześnienie polskiego prawa handlowego, które pozwoli polskiej gospodarce na kolejny krok w rozwoju.

Publikacja: 01.02.2021 11:50

Mateusz Berger

Mateusz Berger

Foto: materiały prasowe

Proponowana reforma polskiego prawa handlowego to szansa na uporządkowanie relacji podmiotów należących do grupy spółek. Nowelizacja KSH przyczyni się do zwiększenia efektywności funkcjonowania podmiotów gospodarczych o złożonej strukturze zależności i zwiększy ich konkurencyjność w starciu z dużymi podmiotami zarówno na rynkach zachodnich, jak i azjatyckich. Z punktu widzenia zmian, jakie zaszły w obrocie handlowym wydaje się to krok konieczny.

Co najważniejsze potrzebę nowych regulacji postulują sami przedsiębiorcy. Warto odnotować, że postulaty przedsiębiorców zostały wzięte pod uwagę w trakcie projektowania nowych przepisów. Jednym z nich było osiągniecie równowagi pomiędzy strategią grupy kapitałowej a interesami poszczególnych podmiotów wchodzących w jej skład.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Opinie Prawne
Paulina Szewioła: Zmarnowana szansa na jawność wynagrodzeń
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Opinie Prawne
Ewa Szadkowska: Rejterada ekipy Bodnara
Opinie Prawne
Piątkowski, Trębicki: Znachorzy próbują „leczyć” szpitale z długów
Opinie Prawne
Andrzej Ladziński: Diabeł w ornacie, czyli przebierańcy w urzędach
Opinie Prawne
Mateusz Radajewski: Nie namawiajmy marszałka Sejmu do złamania konstytucji