fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Paweł Rabiej: Sojusz Nowoczesna-PO z rozsądku

rp.pl
- Musimy spróbować porozumieć się z Platformą. Trzeba mówić o sojuszu z rozsądku. Nie chcemy oddać PiS-owi władzy w samorządach - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Paweł Rabiej, człowiek zarządu Nowoczesnej.

Rabiej wypowiedział się na temat nowych władz Nowoczesnej i przyszłych planach partii. - Przyszłość zawsze jest niepewna. Procedury demokratyczne w Nowoczesnej osiągnęły prawdziwy wymiar. W sposób bezkonfliktowy zmieniliśmy lidera. Nie widzę tutaj zagrożenia związanego z podziałem w partii. Proponujemy współpracę i jednoczesne konkurowanie z opozycją. Musimy rozmawiać z Grzegorzem Schetyną o porozumieniu. Pokładam duże nadzieje w Katarzynie Lubnauer, podobnie jak ja, chce ona zachować tożsamość Nowoczesnej – powiedział polityk.

Pytany o nowe pomysły szefowej Katarzyny Lubnauer, odpowiedział że ma ona dobre perspektywy. - Audyt w partii jest dobrym planem. Trzeba przeanalizować w jakiej kondycji jest partia, by mieć szerszą wizję na działanie – powiedział.

Pytany o rywalizacje w wyborach na prezydenta Warszawy, odpowiedział, że czas pokaże jak potoczy się sytuacja. - Musimy poczekać na rozmowy liderów. Trzeba szerzej popatrzeć, co należy zrobić. Musimy wyciągnąć wnioski analityczne i przygotować się na zmianę ordynacji wyborczej. Próg wejścia do sejmików będzie sięgał prawdopodobnie siedemnastu procent, trzeba spróbować porozumieć się z Platformą. Mówimy tutaj o sojuszu z rozsądku. Nie chcemy oddać PiS-owi władzy w samorządach – zaapelował.

- Namawiamy do porozumienia w opozycji, sojuszu z ruchami miejskimi, partiami progresywnymi i innymi. Trzeba dokonać pewnego audytu, który pokaże, co dobrego dane ugrupowanie może wnieść do opozycji – ocenił.

Wypowiedział się również na temat happeningu środowiska narodowego, w którym uczestnicy wydarzenia symbolicznie powiesili na szubienicach, portrety osób głosujących przeciwko Polsce w Parlamencie Europejskim. - Ta sytuacja jest nie do przyjęcia. Uważam, że trzeba natychmiastowo potępić takie zachowanie – skończył.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA