fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Rosa: PO słabo broni Gronkiewicz-Waltz

Monika Rosa
rp.pl
Być może boją się ruszać tematu reprywatyzacji. Nic z tym nie robiono - powiedziała w programie #RZECZoPOLITYCE Monika Rosa z .Nowoczesnej.

Posłanka .Nowoczesnej w programie #RZECZoPOLITYCE wyraziła nadzieję, że do wcześniejszych wyborów w Warszawie nie dojdzie. - Mam nadzieję, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz uczciwie wyjaśni, o co chodziło z reprywatyzacją, że nie będzie zarządu komisarycznego. To byłoby szkodliwe dla opozycji - oceniła Monika Rosa.

Wyraziła też nadzieję na to, że w sprawę nie zaangażuje się prokuratura. - Nam zależy na tym, by prawda wyszła na jaw. Dochodziło do zaniedbań od wielu lat. Oczekujemy tego, że prezydent Warszawy opowie się jasno i wyciągnie konsekwencje - powiedziała Monika Rosa.

Zwróciła uwagę na to, że sprawa reprywatyzacji ciągnie się od 1989 roku i żadna ustawa nie zdołała jej uregulować. - Inne kraje, które miały ten problem, np. Niemcy, musiały sobie jakoś poradzić - powiedziała Monika Rosa wyrażając nadzieję, że Polska tworząc ustawę reprywatyzacyjną będzie bazować na doświadczeniu innych krajów.

- Może trzeba byłoby zamiast pieniędzy wprowadzić bony, które można by wykorzystać na zakup domów w mieście - powiedziała posłanka .Nowoczesnej. Dodała, że partia zamierza poszukać rozwiązań dotyczących reprywatyzacji i głosami ekspertów przedstawić je na specjalnej konferencji.

Monika Rosa zaprzeczyła, że .Nowoczesna atakuje prezydent Gronkiewicz-Waltz. - Kwestia reprywatyzacji to nie jest tylko weekendowy artykuł w "Gazecie Wyborczej". To trwało od wielu lat. Chcemy jasnej informacji od ratusza w tej sprawie - zaznaczyła posłanka. - PiS zawsze będzie wygrywać wybory, jeśli będziemy takie sprawy zamiatać pod dywan - podkreśliła.

W ocenie Moniki Rosy Platforma Obywatelska bardzo słabo broni Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Być może boją się ruszać tematu, bo być może coś jest na rzeczy, ale nic z tym nie robiono - powiedziała posłanka .Nowoczesnej. -  Fakty powinny zostać przedstawione, konsekwencje wyciągnięte, a Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna dotrwać do końca kadencji - dodała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA