fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Gasiuk-Pihowicz o polityce zagranicznej Polski

Kamila Gasiuk-Pihowicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Polityka zagraniczna Polski przeżywa koszmarny kryzys. Wizyta prezydenta w USA bardziej przypomina wakacje last-minute niż precyzyjnie przygotowaną wizytę dyplomatyczną – tak Kamila Gasiuk-Pihowicz w Radiu Zet recenzowała pracę Witolda Waszczykowskiego.

Jej zdaniem chłód w relacjach Polska-USA „może doprowadzić do opamiętania PiS, bo to już jest katastrofa”. – To jest zdecydowanie martwiące, że nasze relacje z USA są na poziomie prezydent-senatorowie, a nie na poziomie prezydent-prezydent – mówiła posłanka Nowoczesnej.

„Szydło zbija kapitał polityczny na tragedii”

Kamila Gasiuk-Pihowicz ostro skrytykowała również deklarację Beaty Szydło, która po zamachach terrorystycznych w Brukseli stwierdziła, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców. – To słowa nakierowane na zbijanie kapitału politycznego na tragedii – oceniła posłanka.

- Jeżeli polska dyplomacja ma wstawać z kolan, to liczyłabym, oprócz krytyki i wycofywania się z podjętych zobowiązań, na konstruktywne pomysły – dodała Gasiuk-Pihowicz, która zarzuciła Beacie Szydło „grę najniższymi emocjami i instynktami”.

Więcej na stronie Radia Zet

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA