fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

YouTube usuwa kanały związane z armią Birmy

Protesty przeciwko juncie w Birmie (Mjanmie)
AFP
YouTube usunął ze swojej platformy pięć kanałów prowadzonych przez sieci telewizyjne związane z armią Birmy (Mjanmy) w związku z zamachem stanu, do jakiego doszło w tym kraju - informuje Reuters.

- Wyłączyliśmy pewną liczbę kanałów i usunęliśmy niektóre nagrania z YouTube'a w związku z regulaminem naszej społeczności i obowiązującymi przepisami - poinformowała rzeczniczka YouTube'a w odpowiedzi na pytanie Reutersa.

Usunięte kanały są związane z państwową telewizją Birmy, MRTV, a także należącymi do armii sieciami Myawaddy Media, MWD Variety i MWD Myanmar.

W Birmie (Mjanmie) doszło przed kilkoma tygodniami do zamachu stanu - wojsko aresztowało m.in. pełniącą de facto funkcję premiera Aung San Suu Kyi, a także prezydenta kraju.

Zamach stanu to pokłosie sprzeciwu armii wobec wyników wyborów parlamentarnych, które przyniosły przytłaczające zwycięstwo partii Aung San Suu Kyi.

W Birmie dochodzi obecnie do protestów przeciwko działaniom armii. Siły zbrojne używają siły przeciwko demonstrantom. Są już pierwsze ofiary protestów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA