Reklama
Rozwiń
Reklama

Czarzasty po wystąpieniu premiera: Będą aresztowania?

- Co jeszcze zrobicie żeby zwrócić na siebie uwagę. Będą aresztowania? Zamkniecie niezależne media? Będziecie znowu rozdawać pieniądze? - pytał w Sejmie wicemarszałek Sejmu i lider SLD Włodzimierz Czarzasty po złożeniu przez premiera Mateusza Morawieckiego wniosku o wotum zaufania.

Aktualizacja: 04.06.2020 13:23 Publikacja: 04.06.2020 13:14

Czarzasty po wystąpieniu premiera: Będą aresztowania?

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Na konferencji z Czarzastym wystąpił kandydat Lewicy na prezydenta, Robert Biedroń.

- Premier Morawiecki próbuje odwrócić uwagę nas wszystkich od wielkiego święta demokracji i wolności, którym jest nie tylko 4 czerwca, ale i 28 czerwca - mówił Biedroń.

- Nikt nie ma wątpliwości dzisiaj, słuchając premiera, że strach zajrzał im w oczy. Że wiedzą, że kres PiS-u zbliża się nieuchronnie, że dziś porażka tej władzy w związku z pandemią koronawirusa jest widoczna - dodał.

- Król jest nagi. Nie poradziliście sobie z tym kryzysem. Ludzie masowo tracą pracę, swoje firmy, które bankrutują. Z tego strachu zamiast gasić pożary, to podpalacie jeszcze bardziej Polskę. Wasz strach zaprowadzi was na manowce - mówił Biedroń.

Kandydat Lewicy na prezydenta dodał, że Lewica "z wielką przyjemnością zagłosuje za odwołaniem rządu, tak jak miliony Polaków zagłosują 28 czerwca za odwołaniem prezydenta".

Reklama
Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz dla „Rzeczpospolitej”: Włodzimierz Czarzasty przesadził
Polityka
Karol Nawrocki po słowach ambasadora USA dla „Rzeczpospolitej”: To Polacy będą decydować
Polityka
Sondaż: Decyzja ambasadora o zerwaniu kontaktów z Czarzastym osłabia wiarygodność USA
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama