fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

GTC kupuje budynek z Allegro

Pixel jest w pełni wynajęty przez Grupę Allegro
Materiały Inwestora
Spółka GTC podpisała umowę przedwstępną zakupu biurowca Pixel.

Budynek zlokalizowany jest w Poznaniu, u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej. Został oddany do użytku w 2013 roku. Zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego, budownictwa ma 14,5 tys. metrów kwadratowych całkowitej powierzchni najmu brutto (przestrzeń biurowa oraz komercyjna) i oferuje najemcom 431 miejsc parkingowych.

Budynek jest w pełni wynajęty przez Grupę Allegro.

- Jesteśmy zadowoleni, mogąc ogłosić zakup poznańskiego biurowca Pixel. Po pomyślnym podniesieniu kapitału i dokonanym przed kilkoma tygodniami zakupem Duna Tower w Budapeszcie, jest to kolejny krok na drodze do realizacji przyjętej strategii wzrostu. Dzisiejszy zakup wzmacnia naszą pozycję na rozwijających się biurowych rynkach regionalnych i pozwoli nam na wykorzystanie potencjału wzrostu tych rynków - komentował Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

Projekt budynku Pixel powstał w pracowni JEMS Architekci. Biurowiec został wyposażony w drewniane wiaty do przechowywania rowerów, zlokalizowane na parterze pomieszczenia sanitarne oraz szatnię i suszarnię dla rowerzystów.

- Pixel jest przykładem połączenia zaawansowanej technologii, funkcjonalności oraz rozwiązań zrównoważonego budownictwa: tarasy, zielone dachy, a także zadbany teren zielony, który otacza budynek, poprzecinany jest przez ścieżki spacerowe i rowerowe. 1400 pracowników Grupy Allegro ma również możliwość skorzystania z restauracji, żłobka i przedszkola zlokalizowanych na terenie budynku - opowiada właściciel budynku.

O inwestorze:

Grupa GTC jest spółką z sektora nieruchomości komercyjnych, która działa w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Od powstania w 1994 r. Grupa zajmuje się budowaniem nieruchomości biurowych i handlowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Dziś GTC jest właścicielem i zarządcą 33 budynków komercyjnych oferujących ok. 632 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech.

Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie WIG30. Walory spółki wchodzą także w skład międzynarodowych indeksów: Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 index, GPR 250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA