fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauczyciele

Karta nauczyciela - możliwa szersza nowelizacja

Fotorzepa, Piotr Guzik
Również sprawy: szkolnictwa branżowego i elastycznego pensum mogą trafić do projektu zmian przepisów.

Możliwa szersza nowelizacja Kart nauczyciela. Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa wprowadzenie do przygotowywanego właśnie projektu zmian wykraczających poza to, co zostało wpisane w porozumieniu podpisanym z NSZZ Solidarność pracowników oświaty. Dokument ten zdecydował o tym, że „S" nie brała udziału w kwietniowym strajku w oświacie.

W porozumieniu tym znalazł się m.in. zapis o podwyżkach dla nauczycieli od września 2019 r. w wysokości 9,6 proc., skrócenie stażu nauczyciela stażysty czy powrót do starego systemu oceniania nauczycieli. Choć projekt nowelizacji gotowy jest od trzech tygodni, nie został przesłany do zaopiniowania do partnerów społecznych. Do Sejmu trafi prawdopodobnie jako projekt poselski.

– Nie wykluczamy, że znajdą się w nim także inne regulacje dotyczące szkolnictwa branżowego i zatrudnionych w nim nauczycieli – mówił podczas posiedzenia jednego z zespołów Rady Dialogu Społecznego wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Szczegółów zdradzić nie chciał.

Możliwe, że pojawią się w nim także propozycje zgłoszone w ramach podstolika „Nauczyciel w systemie edukacji". Wśród pomysłów, które przy nim padły, było m.in. uelastycznienie nauczycielskiego pensum.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA