fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauczyciele

Koronawirus: darmowy internet dla nauczycieli

Adobe Stock
Dwa tysiące nauczycieli prowadzących zdalne lekcje będzie mogło skorzystać z darmowego dostępu do szerokopasmowego internetu. To efekt akcji „Internet dla edukacji".

Resort cyfryzacji zapowiada, że z dostępu do szybkiej sieci będą mogli korzystać nauczyciele z różnych stron kraju.

Wszystkie ręce na pokład

- Staramy się działać wielowątkowo i pomóc możliwie największej grupie nauczycieli i uczniów. Stawiamy też na współpracę. I to przynosi efekty – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Suma tych działań to realne cyfrowe wsparcie dla osób z różnych części kraju. A nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - dodaje szef MC.

Do współpracy z resortem przystąpiła m.in. firma UPC Polska - dostawca m.in. szerokopasmowego dostępu do internetu. Dzięki temu ministerstwo cyfryzacji uruchomiło specjalną akcję skierowaną dla nauczycieli „Internet dla edukacji".

- Odwołanie zajęć w szkołach i konieczność zorganizowania uczniom zdalnej nauki to dla wielu nauczycieli spore wyzwanie. Wiemy, że większość z nich świetnie sobie z tym radzi i szybko przystosowała się do nowej sytuacji. Nie wszyscy jednak mają w domach odpowiedni dostęp do cyfrowych narzędzi i stabilnego internetu, a to bardzo potrzebne w zdalnej pracy. Dlatego wychodzimy naprzeciw tym potrzebom – mówi minister Marek Zagórski.

Resort przyjmuje zamówienia

Ze specjalnej oferty UPC Polska już od dziś mogą skorzystać nauczyciele szkół podstawowych i średnich, którzy nie mają obecnie dostępu do szerokopasmowego internetu i jednocześnie mieszkają w zasięgu sieci operatora.

Propozycja obejmuje bezpłatny internet światłowodowy o prędkości do 150Mb/s na 6 miesięcy, bez zobowiązania. Wystarczy wejść na stronę www.internetdlaedukacji.pl i na niej zamówić usługę.

- Nagła konieczność przestawienia edukacji na tryb zdalny wymaga dostępności w domu stabilnego, nielimitowanego internetu o wysokiej przepustowości. Jest on wyjątkowo ważny dla nauczycieli, ale nie wszyscy z nich mają dziś usługi szerokopasmowe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC zdecydowało się zaoferować nauczycielom bezpłatną usługę dostępu do internetu, wspierając tym samym cyfryzację polskiego systemu edukacji – mówi Robert Redeleanu, Prezes UPC Polska.

Ministerstwo zaprasza do współpracy także inne firmy.

Zdalne lekcje

Propozycje materiałów do wykorzystania w trakcie zdalnych lekcji można znaleźć na www.gov.pl/zdalnelekcje.

Portal jest stale uzupełniany nowymi materiałami. Aby ułatwić wyszukiwanie treści są pogrupowane na dwa sposoby - w podziale na etap nauczania i na przedmioty. Materiał układany jest w swoisty „plan lekcji" na dany tydzień.

Źródło: MC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA