fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Sławni kompozytorzy muzyki do gier w Polsce, w tym legenda

materiały prasowe
Podczas tegorocznego Game Music Festival będzie można spotkać kompozytorów, których muzyka zabrzmi na koncertach 18 i 19 października we Wrocławiu. Austin Wintory, Jesper Kyd i Kow Otani uświetnią tegoroczne święto graczy melomanów.

Kompozytorzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami imprezy w Narodowym Forum Muzyki.

Austin Wintory, wielokrotnie nagradzany kompozytor muzyki do gier i filmów opowie m.in. o swojej pracy nad muzyką interaktywną do gier Journey oraz Erica. Podczas The Symphony of the Desert będzie można usłyszeć jego muzykę z gier Journey, Abzu i Banner Saga.

Czytaj także: Święto graczy melomanów odbędzie się po raz drugi

Na imprezie będzie obecny także Jesper Kyd, jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców muzyki do gier. W przemyśle gier wideo działą od późnych lat 80., a jego pionierski styl zapewnił mu obecność w wielu najlepszych grach naszych czasów. Kompozytor wystąpi w trakcie dyskusji z aktorem Davidem Batesonem – odpowiedzialnym za głos Agenta 47 z serii Hitman. Muzyka Kyda zabrzmi na finałowym koncercie festiwalu, The Symphony of the Shadows. Będzie można usłyszeć utwory z serii Hitman i gry Assassin’s Creed II.

Będzie też kompozytor, którego utwory zabrzmią podczas The Symphony of the Colossus. Prosto z Japonii przyleci Kow Otani, rozpoznawany głównie za ścieżkę do gry Shadow of the Colossus.

Imprezę uświetni także Gareth Cocker, którego muzykę do Ori and the Blind Forest można było usłyszeć podczas zeszłorocznego festiwalu. Cocker poprowadzi warsztaty odbywające się między koncertami.

Dzięki współpracy Game Music Festival z LOT-em, goście specjalni drugiej edycji GMF przylecą do Wrocławia zza oceanu i z Japonii na pokładach samolotów narodowego przewoźnika.

Strona Game Music Festival

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA