fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne

AFP
Kolejnych 11 kobiet zgłosiło się, oskarżając znanego hiszpańskiego śpiewaka i dyrygenta Placido Domingo o molestowanie seksualne, donosi The Associated Press.

Wszystko zaczęło się w sierpniu, gdy dziewięć kobiet oskarżyło Domingo. Kobiety mówiły o niechcianych dotykach, uporczywych prośbach o prywatne spotkania, nocnych rozmowach telefonicznych i nagłych próbach całowania w usta.

Angela Turner Wilson, powiedziała, że ??do jednego z incydentów doszło w sezonie 1999-2000 w Operze Waszyngtońskiej, kiedy miała 28 lat.

- Wiedziałam, że to był początek wielkiej kariery - powiedziała Wilson, obecnie profesor śpiewu w college'u w Dallas. Podczas gdy ona i Domingo robili sobie makijaż przed koncertem, on stanął za jej krzesłem i dotykał jej piersi. - Która kobieta chciałaby, żeby stało się coś takiego? - pytała Wilson. - A potem musiałem wyjść na scenę i grać zakochaną w bohaterze interpretowanym przez Domingo - dodawała.

Nancy Seltzer, rzeczniczka Domingo, wydała oświadczenie dla CNN, kwestionując zarzuty: „Trwająca kampania AP mająca na celu oczernianie Plácido Domingo mija się z prawdą i jest nieetyczna (…) Nowe zarzuty są pełne niespójności i, podobnie jak w przypadku pierwszych historii, pod wieloma względami nieprawdziwe. Z powodu trwającego dochodzenia nie będziemy komentować szczegółów, ale zdecydowanie kwestionujemy mylący obraz, jaki  próbuje stworzyć AP”.

Opera Los Angeles, w której Domingo pełnił funkcję dyrektora generalnego od 2003 roku, oświadczyła, że zbada sytuację. Tymczasem Domingo ma wystąpić w operach „Macbeth” i „Madam Butterfly” w Metropolitan Opera House w Nowym Jorku w tym miesiącu.

Jednak przedstawiciel Met oświadczył, że ??czeka na wyniki śledztwa w Los Angeles. Do tego czasu nie podejmie żadnych kroków. Można się jednak spodziewać protestów i happeningów ze strony aktywistek #MeToo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA