fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Grzywna 525 mln euro dla Porsche

Bloomberg
Prokuratura w Stuttgarcie ukarała Porsche grzywną 535 mln euro za zaniedbanie obowiązku nadzoru, co pozwoliło mu oszukiwać w testach na emisje spalin

Prokuratura stwierdziła, że dział projektowania zaniedbał obowiązków prawnych, co doprowadziło do sprzedawania diesli, które przekraczały normę emisji spalin. Obecna kara jest trzecią, po orzeczeniu grzywny miliarda euro przez prokuraturę w Brunszwiku wobec Volkswagena za uchybienia w zarządzaniu i po grzywnie 800 mln euro z 2018 r. wobec Audi orzeczonej przez prokuraturę w Monachium. Grzywny są pokłosiem skandalu dieselgate wykrytego w Stanach, który kosztował dotąd grupę VW 30 mld euro - przypomniał Reuter.

Niemieckie prokuratury prowadziły odrębne postępowania wobec poszczególnych inżynierów i firm za brak nadzoru, bo to szefowie średniego szczebla nie zapobiegli, by pojazdy skażające środowisko nie trafiły na europejskie drogi.

Prokuratura w Stuttgarcie stwierdziła, że Porsche nie odwołał się od jej decyzji. Sama firma potwierdziła grzywnę i ogłosiła, że postępowanie prokuratorskie dobiegło końca. Grzywna nie wpływa na trwające postępowania wobec poszczególnych pracowników Porsche odpowiedzialnych za manipulowanie przy dieslach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA