fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Polnord jednak zniknie z GPW

Polnord
materiały prasowe
Węgierska Cordia chce przejąć pełną kontrolę nad deweloperem i zamienić go w spółkę prywatną.

Węgierski deweloper Cordia ogłosił wezwanie do sprzedaży wszystkich akcji Polnordu poza jego kontrolą, czyli 7,08 proc. Cena została ustalona na 3,55 zł. Średni kurs z sześciu miesięcy to 3,34 zł, a z trzech 3 zł. To tyle samo, co Węgrzy oferowali w lutym, kiedy chcieli skupić 100 proc. papierów, ale zdołali zwiększyć zaangażowanie z 66 do nieco ponad 92 proc.

Zapisy będą przyjmowane od 21 grudnia do 20 stycznia przez placówki Biura Maklerskiego PKO BP.

Jeśli Cordii uda się przekroczyć 95 proc., może dojść do przymusowego wykupu pozostałych papierów. Niezależnie od tego firma zażądała zwołania walnego zgromadzenia w sprawie przegłosowania uchwały o przywróceniu akcjom formy dokumentu i ściągnięcia Polnordu z GPW. Węgrzy mogą więc, przegłosowawszy uchwałę, zdjąć firmę z giełdy nie wykupując wszystkich papierów.

Cordia przejęła Polnord na przełomie 2019 i 2020 obejmując akcje nowej emisji za prawie 140 mln zł. Dzięki zastrzykowi gotówki deweloper zredukował zadłużenie. Polnord to spółka z największym w branży bankiem ziemi, ale zawirowania związane ze zmianami w akcjonariacie i rotacją we władzach spowodowały, że sprzedaż mieszkań mocno podupadła.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA