fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ceny nowych mieszkań wciąż idą w górę

shutterstock
To będzie rekordowy rok. Deweloperzy budują na potęgę. Lokale idą jak woda. Z myślą o wynajmie skupują je inwestorzy. Tak dobrze jeszcze nie było – ocenia Związek Banków Polskich.

Pobicie ubiegłorocznych rekordów na ryku deweloperskim jest już pewne. Jak podaje Związek Banków Polskich, tylko w trzecim kwartale tego roku deweloperzy rozpoczęli budowę ponad 25,7 tys. mieszkań, podczas gdy w podobnym okresie ub.r. – 20,4 tys.

Od lipca do sierpnia br. firmy oddały do użytku prawie 23,5 tys. lokali, a rok wcześniej – ponad 18,5 tys. Rynek wchłania wszystko. – Jeszcze nigdy deweloperzy nie sprzedawali tylu mieszkań. Jak policzyła firma REAS, w ostatnich czterech kwartałach działające na sześciu najważniejszych rynkach firmy sprzedały 72 tys. lokali – podaje Marcin Krasoń, analityk Home Brokera. – To prawie o jedną czwartą więcej niż w podobnym okresie rok wcześniej. Spodziewam się, że cały 2017 r. zakończy się spektakularnym rekordem sprzedaży, znacznie przewyższającym wyniki z czasu boomu w latach 2005–2008 – prognozuje. Przypomnijmy, że w 2007 r., a więc w szczycie poprzedniej hossy, deweloperzy sprzedali 35,1 tys. lokali....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA