fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Mieszkania w miejscu fabryki mydła i świec

materiały prasowe
Na warszawskiej Pradze budynek mieszkalny Grodzieńska 19 wybuduje Agena Development. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Grodzieńska 19 - kaskadowy budynek mający od czterech do siedmiu kondygnacji - zaoferuje 108 mieszkań i apartamentów o powierzchni od 28 do 99 mkw. Lokale na ostatnich kondygnacjach będą miały do 2,95 m wysokości. Do mieszkań na parterze są przypisane duże ogródki. W garażu podziemnym przewidziano 82 miejsca postojowe. Będzie tam można zainstalować stację ładowania samochodów elektrycznych. Na terenie osiedla zaplanowano też miejsce na parking rowerowy.

Obiekt powstanie w miejscu historycznej fabryki mydła i świec „Adamczewski i S-ka". Projekt stworzony w pracowni TZA Targońska Zadrożny Architekci nawiązuje do stylu i klimatu Starej Pragi.

Budowa ma się rozpocząć w tym kwartale. Potrwa ok. 20 miesięcy. - Grodzieńska 19 to kolejne duże przedsięwzięcie, które dorównuje konkurencyjnym projektom - mówi Łukasz Ingielewicz, prezes spółki Agena Development. - Chcieliśmy, aby budynek miał swoją tożsamość, by czerpał z historii miejsca, w którym sto lat temu działała jedna z najpopularniejszych fabryk mydła i świec. Historia, której bieg nadali rzemieślnicy, znajdzie odzwierciedlenie w architekturze i klimacie budynku. Liczę, że miejsce zostanie docenione zarówno pod względem wartości architektonicznej, jak i lokalizacyjnej.

Atutem nowej inwestycji jest bliskość II linii metra. Budynek stanie w odległości dziesięciu minut spacerem od stacji „Szwedzka" i 15 minut od stacji metra i PKP Dworzec Wileński. Miejsce jest też bardzo dobrze połączone z innymi dzielnicami licznymi liniami autobusowymi i tramwajowymi.

W okolicy jest wiele szkół i przedszkoli. Niedaleko jest park Praski i zoo. - Dzisiaj ulica Grodzieńska jest w bardzo ważnym momencie swojej historii. Na fali sukcesu, jakie osiągnęły projekty Soho Factory i Centrum Praskie Koneser z pierwszym w Polsce Campus Warsaw stworzonym przez Google, a także będąca w trakcie realizacji Bohema Praga, okolica zaczęła się zmieniać - podkreślają przedstawiciele spółki Agena Development. - Na prawą stronę Wisły przeniosły swoje siedziby znane firmy, otworzyły się ciekawe miejsca, rozwinął się rynek handlowy i komunikacja. Obecność lifestylowych projektów sprawia, że warszawska Praga, uznana za jedną z najciekawszych dzielnic w Europie, tętni życiem, a północna jej część cieszy się coraz większą popularnością wśród osób poszukujących mieszkania.

W latach 30. XX wieku Grodzieńska słynęła z przemysłu. - Przy ulicy widoczna była architektura budynków fabrycznych i nieliczne kamienice mieszkaniowe głównie dla robotników - opisuje deweloper. - Swoją działalność prowadziła także słynna fabryka mydła i świec „Adamczewski i S-ka". Zakład został poważnie zniszczony w czasie wojny.

Agena Development to polski deweloper od 13 lat działający na warszawskim rynku nieruchomości. Buduje bloki wielorodzinne. Do użytku zostało przekazanych niemal 400 mieszkań, a w najbliższej przyszłości planowane są kolejne inwestycje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA