fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Mieszkanie + na warszawskiej Pradze

materiały prasowe
Osiedle z ok. 500 mieszkaniami ma powstać na ponad 1,7-hektarowej działce przy ul. Ratuszowej. Zwycięski projekt poznamy na początku lutego 2020 roku.
Konkurs na program osiedla ogłasza spółka PFR Nieruchomości. Pracownie projektowe mogą się zgłaszać do końca października. Na czele składu sędziowskiego stanie prof. Bolesław Stelmach, dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
Złożone projekty będą oceniali także przedstawiciele warszawskiego ratusza i wojewódzkiego konserwatora zabytków, członkowie SARP, a także reprezentanci PFR Nieruchomości.
- Brak dostępnych mieszkań w Polsce, to ogromny problem społeczny. To nie jest problem tylko przysłowiowego Kowalskiego i jego rodziny - komentuje cytowany w komunikacie prof. Bolesław Stelmach. - Projektowanie Mieszkań+ to ważne i ambitne zadanie. Te mieszkania muszą być z jednej strony ekonomiczne, a z drugiej wysokiej jakości. PFR Nieruchomości oczekuje od projektantów nie tylko bardzo ustawnych, przestrzennie dobrze zaprojektowanych lokali, ale i pięknych przestrzeni wspólnych i przestrzeni, które będą tonąć w zieleni i będą jednym z istotnych elementów tkanki miejskiej.
Zgodnie z założeniami przy ul. Ratuszowej powstanie osiedle z ok. 500 mieszkaniami. Na parterach mają powstać lokale usługowe. Będzie też plac zabaw i miejsce odpoczynku dla seniorów. 30 proc. powierzchni działki zajmie zieleń.
- Poszukiwanie najlepszych projektów w drodze konkursu to już tradycja naszej spółki. Już po raz jedenasty zapraszamy architektów do podjęcia wyzwania, jakim jest zaprojektowanie funkcjonalnego, estetycznego, przyjaznego i ekonomicznego osiedla - mówi Grzegorz Muszyński, wiceprezes PFR Nieruchomości. - Nasza inwestycja powstanie zaledwie 2 kilometry od warszawskiej Starówki, tuz? obok Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i parku Praskiego. To jeden z najlepiej skomunikowanych punktów w stolicy, ze względu na metro, połączenia tramwajowe i liczne linie autobusowe.
We wrześniu ruszyła budowa 138 mieszkań w Mińsku Mazowieckim. W całym województwie spółka PFR Nieruchomości analizuje ponad 50 lokalizacji - wśród nich są działki w Sochaczewie, Nadarzynie, Kobyłce i Warszawie. W stolicy planuje budowę osiedla Nowe Jeziorki z ok. 3 tys. mieszkań. Pracownie AMC Andrzej M. Chołdzyński i 22 Architekci opracowały koncepcję architektoniczną i urbanistyczną. PFR Nieruchomości czeka na decyzję środowiskową.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA