fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Marina Royale, kameralne uroki Bałtyku

Zespół Marina Royale składać się będzie z trzech apartamentowców położonych nad samym brzegiem morza
materiały prasowe
Marina Royale to unikalna inwestycja położona nad samym brzegiem Bałtyku w Darłowie-Darłówku. Oferuje bezpośredni widok na morze, przestronność, prywatność oraz możliwość aktywnego wypoczynku.

Bardzo niskie lub wręcz zerowe oprocentowanie lokat w bankach sprawia, że Polacy szukają sposobów na inne ulokowanie gotówki. Za jedną z takich „bezpiecznych przystani", kojarzonych tradycyjnie nie tylko z ochroną oszczędności, ale i ich stabilnym wzrostem, są uznawane nieruchomości.

Ceny mieszkań rosną konsekwentnie od kilku lat. Pandemia nie odwróciła tego trendu. Potwierdzeniem tego jest choćby najnowszy raport Evaluer Index firmy Emmerson Evaluation. Jak wskazują jego autorzy, „wyniki przeprowadzonej analizy pokazują, że mimo problemów gospodarczych wywołanych pandemią Covid-19 i perturbacji na rynku nieruchomości 2020 r. był kolejnym rokiem, w którym odnotowano wyraźne zwyżki cen mieszkań". Zdaniem analityków niemal wszystkie rynkowe wskaźniki przemawiają za kontynuacją zwyżek cen mieszkań w perspektywie najbliższego roku. „Według naszych prognoz zwyżki te mogą wahać się między 3 a 8 proc. Popyt jest wystarczająco duży, żeby odpowiednio napędzić rynek do kolejnych rekordów" – podsumowują.

Proste kryteria

Znane powiedzenie mówi, że w przypadku nieruchomości kluczowe są trzy czynniki: po pierwsze, lokalizacja, po drugie, lokalizacja, i wreszcie po trzecie, lokalizacja. Jak wynika z badań preferencji Polaków w marzeniach o drugim domu zdecydowanie wygrywa lokalizacja nad morzem. Wskazuje ją aż połowa osób, które chciałby mieć w kraju taką nieruchomość.

Z kolei wiadomo, że za najbardziej prestiżowe uchodzą lokalizacje w pierwszej linii brzegowej, a już zupełnie unikatowe są projekty nad samym morzem. A tak właśnie usytuowana jest wyjątkowa inwestycja Marina Royale, która powstaje w najbardziej wysuniętej ku morzu części darłowskiego portu. Takie położenie nie tylko zapewnia piękne widoki, ale także pozwala na wygodny dostęp do obu darłowskich plaż, kładki widokowej na wydmie, latarni morskiej, promenady i innych atrakcji miejscowości.

Zespół Marina Royale, którego inwestorem jest deweloper POC Partners Polska, składać się będzie z trzech apartamentowców położonych nad samym brzegiem morza. Drzwi do pierwszego z nich – UltraMar – otworzyły się już latem 2019 roku. Trwają prace budowlane związane z drugim budynkiem – VistaMar. Z kolei MiraMar – ostatni apartamentowiec, zamykający cały projekt – powstanie w kolejnych latach.

Warto powiedzieć, że projekt Marina Royale Darłowo wkroczył w nowy etap prac: rozpoczęła się właśnie budowa pięter apartamentowca VistaMar. Realizacja drugiego apartamentowca, wchodzącego w skład inwestycji Marina Royale, ruszyła 26 sierpnia 2020 r. Dzień później odbyła się uroczysta inauguracja połączona z wmurowaniem kamienia węgielnego.

Przez kolejne miesiące specjaliści z odpowiedzialnej za budowę firmy CFE Polska pracowali na poziomach -2, -1 oraz 0. Efektem ich działań są solidne fundamenty, a także gotowe kondygnacje garażowe i rampa zjazdowa umożliwiająca swobodną komunikację. Tworzenie fundamentów i kondygnacji podziemnych budynku VistaMar zakończyło się w marcu 2021 r.

Unikatowa lokalizacja

VistaMar powstaje tuż przy wejściu do awanportu – części lądu najbardziej wysuniętej w morze. Jest to kameralny, pięciokondygnacyjny budynek nawiązujący swoim stylem do charakterystycznej architektury flamandzkiej. Inwestor zadbał o zastosowanie w nim materiałów najwyższej jakości, co zagwarantuje ich trwałość i użyteczność na lata.

W apartamentowcu zaprojektowanych zostało 105 lokali mieszkaniowych. Będą to apartamenty liczące od jednego do trzech pokoi. Wszystkie zostały zaprojektowane z najwyższą dbałością o detale, tak aby można było nie tylko cieszyć się nadmorskim wypoczynkiem, ale przede wszystkim komfortowo w nich mieszkać czy wypoczywać.

Aby odpowiedzieć na potrzeby przyszłych mieszkańców, w budynku zastosowano praktyczne rozwiązania, jak i zaplanowano wiele udogodnień. Tak więc w inwestycji zaplanowano podziemny garaż, komórki lokatorskie, pralnię z suszarnią, przestronne rowerownie oraz słoneczne zielone patio ze strefą relaksu. Ale powstanie tam także basen wewnętrzny, sauny, klub malucha i studio fitness, kawiarnia z piekarnią oraz sale konferencyjno-bankietowe z widokiem na morze.

Mieszkania zostaną przekazane właścicielom latem 2023 r. Ich ceny oscylują między 16 a 39 tys. zł brutto za mkw. Lokale będą wykończone i oddane w standardzie „pod klucz". Warto dodać, że istnieje także możliwość wyposażenia apartamentu w klimatyzację, która jest dostępna jako opcja.

Inwestorem prestiżowego projektu Marina Royale jest POC Partners. To belgijski deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w budowaniu rezydencji nadmorskich i zarządzaniu nimi. Dotychczas zrealizował 90 projektów, głównie nad Morzem Północnym i Bałtyckim. Inwestor stosuje w swoich realizacjach materiały wysokiej jakości.

POC Partners Polska oferuje także obsługę wynajmu apartamentów w inwestycji Marina Royale. Właścicielom mieszkań zapewnia to przychody z inwestycji, a jednocześnie daje możliwość wypoczynku w swoim apartamencie bez żadnych ograniczeń czasowych.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest CFE Polska. Firma realizuje projekty mieszkaniowe i hotelowe, buduje centra handlowe, hipermarkety, budynki biurowe, przemysłowe oraz hotele, bazując na nowoczesnych technologiach i materiałach najwyższej jakości. Tworząc VistaMar, firma pragnie przenieść z Belgii do Polski swoje najlepsze doświadczenie i architekturę.

Szeroka oferta wypoczynkowa

Co zyskają nowi mieszkańcy poza samymi unikatowymi apartamentami? Darłowo-Darłówko oferuje wiele możliwości wypoczynku oraz atrakcji dla wszystkich. Panuje tu cisza, spokój i rodzinna atmosfera.

Największym atutem miejscowości są szerokie piaszczyste plaże uznawane za jedne z najpiękniejszych w Polsce. Stwarzają one okazję do wypoczynku, spacerów, biegania lub nordic walkingu. Jednocześnie bliskość morza otwiera przed mieszkańcami możliwości uprawiania wielu aktywności związanych z wodą: żeglarstwa, pływania, surfingu, kajakarstwa, sportów motorowodnych i wędkowania.

Darłówko może się poszczycić ogromną liczbą szlaków pieszych. Nie są to jednak zwykłe ścieżki. Każda z nich związana jest z inną tematyką, co pozwala na stworzenie tematycznej pieszej wycieczki dla każdego. Do najciekawszych tras należą szlaki: wiatraków, zabytków średniowiecznych czy nadmorski.

Widoki nieraz wprawią spacerowiczów w zachwyt pięknem natury, wzbudzą ciekawość historii i ekscytację pośród nowoczesnej technologii. Z kolei kilometry dróg rowerowych to prawdziwy raj dla miłośników dwóch kółek.

MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ POC PARTNERS POLSKA

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA