fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Apartamenty nad Wartą i w sercu stołecznej Ochoty

Rezydencja Chwaliszewo w Poznaniu
materiały prasowe
Mieszkania z wyższej półki trafiły do poznańskiej i warszawskiej oferty.

Rezydencja Chwaliszewo to poznańska inwestycja spółki Atal. Pięciopiętrowy apartamentowiec powstaje w prestiżowej dzielnicy Chwaliszewo, w pobliżu Starego Rynku, tuż nad brzegiem Warty. Do oferty trafiło 98 mieszkań i osiem lokali usługowych. Ceny za mkw. zaczynają się od 8,3 tys. zł. Na klientów czekają mieszkania o powierzchni od 35 do 152 mkw. - od jednego do pięciu pokoi.

Deweloper zaplanował także 116 miejsc postojowych, w tym dziesięć stanowisk rodzinnych. Powstanie też 88 komórek lokatorskich. Na parterze budynku znajdzie się osiem lokali handlowo- usługowych o powierzchni od 106,5 do 265,5 mkw. Planowany termin oddania do użytkowania Rezydencji Chwaliszewo to drugi kwartał 2020 roku. Za projekt inwestycji odpowiada biuro projektowe CDF Architekci.

- Rezydencja Chwaliszewo to trzecia poznańska inwestycja naszej firmy. W planach mamy kolejne projekty z różnych segmentów rynku - zapowiada Mateusz Juroszek, wiceprezes Atalu. - Rezydencja Chwaliszewo łączy w sobie walory ścisłego centrum miasta i nadrzecznych terenów rekreacyjnych. Inwestycja jest położona nieopodal Starego Rynku, Kupca Poznańskiego, Galerii MM czy Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar. Tereny nadrzeczne zachęcają do korzystania z uroków natury. Spacer czy jogging wzdłuż brzegu rzeki pozwolą dotrzeć do plaży miejskiej, parku Stare Koryto Warty i przystani rzecznej Stary Port. Blisko jest stąd również na poznańską Maltę - opowiada.

W pobliżu są sklepy, kawiarnie i restauracje, a także punkty usługowe, placówki medyczne i oświatowe. Na poznańskie portfolio dewelopera – poza Rezydencją Chwaliszewo – składają się jeszcze dwie inwestycje. Kilka ostatnich mieszkań jest dostępnych na osiedlu Atal Malta przy ulicy Wołkowyskiej, skąd roztacza się widok na Jezioro Maltańskie. Trwa także sprzedaż lokali z pierwszego etapu inwestycji Apartamenty Milczańska. - To kameralne osiedle powstaje w bliskim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego oraz terenów rekreacyjnych - opowiada deweloper.

Nowe apartamenty powstają także w stolicy. Przy ul. Siewierskiej 18 na Ochocie budowę mieszkań z wyższej półki rozpoczyna Sawa Apartments. Na działce o powierzchni 1086 mkw. deweloper postawi kameralny budynek, w którym znajdzie się 21 apartamentów (od 45 do 165 mkw.- od dwóch do pięciu pokoi), podziemny parking i część handlowo-usługowa na parterze. Powierzchnia użytkowa to 2942 mkw. - Apartamentowiec stanie wzdłuż ul. Rokosowskiej. Będzie uzupełniał jej pierzeję zgodnie z geometrią otoczenia i zaleceniami Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków oraz wytycznymi planu zagospodarowania dla rejonu Ochota Centrum - mówią przedstawiciele dewelopera.

Budynek zaprojektowała pracownia architektoniczna Hys Architekci. Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „Zawisza".

- Sukces naszego wielofunkcyjnego kompleksu apartamentowego Solec Residence w Warszawie skłonił nas do przemyślenia projektu niemal identycznego, ale dużo mniejszego, jeszcze bardziej kameralnego – mówi prezes Sawy Apartments Marian Okręglicki. - Atuty nowej inwestycji to idealna lokalizacja w historycznym, cichym i spokojnym miejscu niezmiernie dziś prestiżowym i poszukiwanym przez klientów premium. Identycznie, jak w przypadku Solca, także przy Siewierskiej zastosujemy najlepsze materiały budowlane oraz wykończeniowe. Każdy nabywca lokalu będzie mógł być jego współtwórcą, współarchitektem. Będzie mógł zgłaszać chęć zmiany układu apartamentu, łączenia mieszkań w pionie lub poziomie.

Apartamentowiec o powierzchni zabudowy 388 mkw. będzie miał siedem kondygnacji naziemnych i jedną podziemną parkingową na 30 miejsc postojowych. Do apartamentów na parterze są przypisane ogródki. - W istniejących budynkach tej części Starej Ochoty wejścia do nich znajdują się od strony podwórek (ogródków). Takie rozwiązanie zastosujemy przy Siewierskiej 18 - zapowiada deweloper. - Wejście do mieszkań zaplanowaliśmy od strony południowo-wschodniej, bardziej kameralnej, tzn. od ulicy Siewierskiej. Od strony ulicy Rokosowskiej przewiduje się lokale handlowo-usługowe z niezależnymi wejściami. Uzupełnieniem zabudowy będzie zieleń. Zaplanowaliśmy dziedziniec z prywatną strefą. Tarasy lokali mieszkalnych będą wydzielone wyższymi żywopłotami.

Główny architekt Marek Hys komentuje: - Walorem lokalizacji jest bliskość centrum z usługami, dobra komunikacja, a jednocześnie spokój, cisza, duża ilość zieleni. Z uwagi na adres zamierzeniem projektowym było połączenie układu kamienicy miejskiej uzupełniającej pierzeję ulicy Rokosowskiej z cechami willi miejskiej w otoczeniu ogrodu. Mając do dyspozycji stosunkowo niewielką działkę, staraliśmy się maksymalnie wykorzystać jej potencjał. Komunikacja wewnętrzna opiera się na jednym pionie z klatką schodową i windą.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA