fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Oferty mieszkań: Ile za lokal w Warszawie

Rzeczpospolita
Średnie ceny wywoławcze lokali na warszawskim rynku wtórnym w marcu wyniosły ponad 10,9 tys. zł za mkw. To mniej niż w lutym – podaje SonarHome.

W lutym tego roku przeciętne ceny ofertowe mieszkań w Warszawie przekroczyły już nieco 11 tys. zł za metr. – W marcu lekko drgnęły – mówi Barbara Bugaj, główny analityk rynku nieruchomości w SonarHome. – Wstępne dane wskazują na spadek o 1 proc. w ciągu miesiąca. Sprzedaż nieruchomości to jednak proces, który często trwa kilka tygodni, a nawet miesięcy. Dlatego luty i przynajmniej pierwsza połowa marca to miesiące, kiedy finalizowane były umowy sprzed ery koronawirusa.

Co za tym idzie, dane z tych miesięcy nie pokazują jeszcze prawdziwej skali zmian – podkreśla Barbara Bugaj. Do marca ceny konsekwentnie rosły. W styczniu 2018 roku mieszkania w Warszawie były wyceniane średnio na 8,5 tys. zł za mkw., w styczniu 2019 roku – już na niespełna 9,3 tys. zł, a w styczniu tego roku – 10,5 tys. zł. Co będzie dalej, zależy przede wszystkim od tego, kiedy uda się opanować epidemię.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA