fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Adrian Zandberg: W PRL-u było łatwiej o mieszkanie niż dziś

Fotorzepa / Jakub Mikulski
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg wywołał burzę w internecie po tym, jak stwierdził na Twitterze, że w okresie PRL-u łatwiej było zdobyć mieszkanie niż dziś.

O tym, jak Adrian Zandberg chwalił PRL za politykę mieszkaniową, napisał Business Insider Polska. Lider partii Razem stwierdził w tweecie, że "po PRL miliony ludzi otrzymały mieszkania za ułamek rynkowej wartości. Młodzież, która wejdzie w dorosłość w 2020, nie dostanie takiego prezentu (...)". 

Była to reakcja na wpis Jana Śpiewaka, z którym zgodził się Adrian Zandberg. Śpiewak napisał w nim: "Najbardziej roszczeniowe pokolenie jakie znam to pokolenie baby boomers, które dostało edukacje i mieszkania od państwa, a teraz nam wkręca, ze jesteśmy roszczeniowi, bo nie chcemy kredytów hipotecznych na 30 lat i śmieciówek". 

Oba posty spotkały się z głośną reakcją internautów, którzy wspominali ekonomię w PRL-u, książeczki mieszkaniowe i niski standard lokali otrzymywanych od państwa. Głos w dyskusji zabrali także Tomasz Lis, Konrad Piasecki i prof. Leszek Balcerowicz.

Więcej na: Business Insider Polska

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA