fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

USA: Potwierdzono pięć przypadków koronawirusa z Wuhan

AFP
W USA potwierdzono obecność koronawirusa z Wuhan u pięciu osób, które ostatnio odwiedzały to miasto w Chinach - poinformowały w niedziele Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Koronawirusa zidentyfikowano u pacjentów z Los Angeles i Phoenix, a także z Chicago i Seattle.

U kolejnych 25 osób testy na obecność koronawirusa wypadły negatywnie. 100 osób jest obecnie badanych pod kątem obecności w ich organizmie koronawirusa - poinformowała Nancy Messonnier z CDC.

Messonnier przyznała, że w najbliższych dniach spodziewa się wykrycia kolejnych przypadków zachorowań wywołanych nowym koronawirusem z Chin.

Przedstawicielka CDC podkreśliła jednocześnie, że jak na razie zagrożenie dla zdrowia publicznego w USA, spowodowane obecnością koronawirusa w Stanach jest niskie. Wszyscy chorzy w USA odwiedzali wcześniej Wuhan, gdzie znajduje się ognisko epidemii koronawirusa. Na razie nie ma dowodów, by choroba przenosiła się z człowieka na człowieka w samym USA.

Łącznie koronowirusem z Wuhan zaraziło się ponad 2 tysiące osób (głównie w Chinach). 56 zmarło w wyniku kontaktu z wirusem.

Koronawirus z Wuhan może wywołać wirusowe zapalenie płuc. Wiadomo, że może przenosić się z człowieka na człowieka (to potwierdziły przed kilkoma dniami chińskie władze), ale nie wiadomo jak często zdarzają się takie przypadki.

Nowy wirus należy do tej samej rodziny wirusów co wirus wywołujący SARS - zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej. W wyniku epidemii SARS w latach 2002-2004 zmarły 774 osoby.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA