fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Przegląd prasy: Pata Trybunału ciąg dalszy

Agata Łukaszewicz
Fotorzepa/Ryszard Waniek
"Rzeczpospolita" na pierwszej stronie „Trybunał w klinczu” drąży dalsze losy Trybunału Konstytucyjnego.

Po tym jak Sejm w ekspresowym tempie uchwalił ustawę o TK autorstwa PiS, a Senat w Wigilię nad ranem ją przegłosował, wszyscy czekali na to co zrobi prezydent. Andrzej Duda ustawę podpisał. I choć mogłoby się wydawać, że na tym cała burza wokół TK się zakończy głos zabrał Andrzej Rzepliński, prezes TK. Ten sugeruje, że nie uzna ustawy o TK bo dla niego najważniejsza jest Konstytucja. Dziennik zebrał opinie ekspertów – konstytucjonalistów, którzy odpowiadają czy prezes TK ma rację. Na froncie piszemy też o ustawowej ofensywie PiS. Cotygodniowe posiedzenia Sejmu owocują kolejnymi ustawami. Jedne są uchwalane, projekty drugich jak burza wpadają do laski marszałkowskiej a kilka dni później lądują na biurku prezydenta.

"Gazeta Wyborcza" choć na froncie oderwała się na chwilę od tematów związanych z Trybunałem i na froncie opisze o najnowszym rządowym pomyśle na podatki. W artykule zatytułowanym „Tu zarabiasz, tu płać podatki" pisze o tym, że rząd chce by fiskus mógł tropić firmy, które wyprowadzają dochody za granicę by w kraju płacić mniejsze podatki nawet jeśli robią to legalnie.

Kolejny pomysł rządu zawitał na pierwszą stronę "Gazety Prawnej". Dziennik pisze o pomyśle resortu sprawiedliwości. W artykule zatytułowanym „Szeryf Ziobro robi porządki w sądach" pisze o tym, że sędziowie funkcyjni w sądach będą musieli wziąć się do orzeczniczej pracy. Powstaje projekt w którym minister chce narzucić każdemu z sędziów, także prezesom, tzw.pensum. Chodzi o sztywny procentowy podział spraw do załatwienia przez każdego sędziego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA