fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Granice wolności w sieci

rp.pl
Czy w internecie da się walczyć z mową nienawiści?

Już po raz drugi „Rzeczpospolita" wraz z zespołem Facebooka organizują debatę, podczas której będziemy analizowali wpływ internetu na wybrane zjawiska i standardy życia społecznego.

Tym razem dyskusja będzie toczyła się wokół wolności słowa i społeczeństwa obywatelskiego w internecie. Redaktorzy „Rzeczpospolitej" zapytają zaproszonych gości o to, czy definicja wolności słowa i twór, jakim jest „społeczeństwo obywatelskie" szanujące jednostkę, odmienne poglądy i dbające o wspólną przestrzeń pasują do obecnych czasów.

Uczestnicy dyskusji podejmą temat oddziaływania internetu i nowych technologii na „wolność słowa" oraz „społeczeństwo obywatelskie" i zastanowią się, co można zrobić, by zapobiec erozji ich znaczenia.

Podczas debaty będziemy rozmawiali z ekspertami na temat zjawisk, które ujawnił internet, oraz o tym, jak kształtuje się jego korelacja z tradycyjnymi wartościami. Prowadzący spytają, co jest problemem obecnego stanu rzeczy: nowe technologie czy sposób ich używania przez ludzi? Czy to internet doprowadził mowę nienawiści do dzisiejszych „wysokich poziomów", a może po prostu tacy jesteśmy, tylko w dobie internetu łatwiej nam wypowiadać swoje sądy?

Uczestnicy dyskusji zastanowią się też nad tym, w jaki sposób walczyć z nowymi, nieznanymi wcześniej trudnościami. Czy rozwiązaniem powinna być edukacja, nowe regulacje, a może ostrzejsze prawo i większy nadzór? A może ograniczyć dostęp do internetu i wprowadzić nowe zasady oraz srogie kary za „nieumiejętne" korzystanie?

W debacie będą uczestniczyli: Joanna Grabarczyk, koordynatorka projektu HejtStop; Marek Zagórski, minister cyfryzacji; Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, oraz Jakub Turowski, szef zespołu ds. polityki publicznej w Polsce i krajach bałtyckich z Facebooka.

Dyskusję, która odbędzie się 8 maja, poprowadzą Cezary Szymanek, redaktor naczelny rp.pl, oraz Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej".

Zapraszamy na transmisję z debaty w środę o godzinie 12 na www.rp.pl.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA