fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

TVP zwalnia wydawców za relacje z marszu KOD

Fotorzepa, Pasterski Radek PR Pasterski Radek
Szefostwo TAI w trybie natychmiastowym zwolniło wydawców Izabelę Leśkiewicz i Magdalenę Siemiątkowską, które w sobotę chciały obszernie relacjonować demonstrację KOD-u.

Pracę straciła też Małgorzata Serafin. O zwolnieniu wydawców kierownictwo TAI poinformowało zespół na porannym kolegium.

W oświadczeniu TAI, zamieszczonym na stronie TVP można przeczytać, że wydawcy uznali, że protest KOD-u powinien być dominującym wydarzeniem w serwisach informacyjnych TVP INFO, a według opinii dyrekcji TAI protest KOD-u był ważnym, ale nie jedynym tematem dnia.

W sobotę Mariusz Pilis, szef TAI na porannym kolegium TVP Info poinformował, że głównym tematem stacji w tym dniu ma być nie demonstracja Komitetu Obrony Demokracji, tylko inwigilacja dziennikarzy oraz konferencja Episkopatu Polski na temat Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

- W związku z odmową wykonania powierzonych zadań programowych, odmową zaproponowania alternatywnych pomysłów programowych i porzuceniem miejsca pracy, co bezpośrednio zagroziło ciągłości emisji TVP Info, dyrektor TAI Mariusz Pilis zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z wydawcami: Izabelą Leśkiewicz i Magdaleną Siemiątkowską – dodano w komunikacje.

Szefostwo TAI poinformowało też, że w trybie natychmiastowym kończy współpracę z wydawcą Małgorzatą Serafin, która odmówiła na antenie TVP INFO emisji dwóch materiałów reporterskich, które powstały dzień wcześniej w „Wiadomościach".

Według ustaleń branżowego portalu wirtualnemedia.pl chodzi m.in. o materiał Ewy Bugały z sobotniego wydania programu pokazujący, że manifestacje KOD-u przebiegają bez przeszkód, za to w ostatnich latach policja i służby porządkowe stosowały przemoc wobec protestujących górników, uczestników Marszu Niepodległości i działaczy Solidarnych 2010.

Jak nieoficjalnie ustaliły wirtualnemedia.pl kilku pracowników redakcji TVP Info zdecydowało we wtorek rano zakończyć pracę w Telewizji Polskiej. Na razie nie wiadomo, kto dokładnie zdecydował się z niej odejść.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA