fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

AP: Wyszydzony materiał TVP o pierwszej podróży do USA bez wizy

Bloomberg
Materiał polskiej telewizji publicznej o "emocjonującej" i "historycznej" pierwszej podróży polskiego obywatela do Stanów Zjednoczonych bez konieczności posiadania wizy został wyszydzony, gdy widzowie zauważyli, że podróżnym był jeden z pracowników stacji - podaje agencja AP.

Depesza agencji Associated Press ukazała się na stronach internetowych m.in. "New York Times" i "Washington Post".

"TVP chciało wyraźnie podkreślić wejście Polski do amerykańskiego programu bezwizowego. To pożądane przez Polaków wydarzenie, a rząd uważa to za swój sukces" - czytamy.

Dziennikarz TVP Marcin Bakalarski odprawił się na lotnisku w Warszawie i przyleciał do Los Angeles, gdzie powitał  go koszykarz Marcin Gortat, który ostatnio występował w Los Angeles Clippers.

- To był naprawdę historyczny moment pełen emocji - relacjonował pracownik TVP. - Po 11-godzinnym locie, się stało. Pierwszy obywatel Polski w historii przekroczył granicę ze Stanami Zjednoczonymi bez wizy - dodał.

Przedstawiciele stacji zaprzeczyli, by manipulowali w swoim materiale. Tłumaczono, że celem było pokazanie widzom, jak latać do USA bez wizy.

AP informuje w swojej depeszy, że krytyka spadła także na prezydenta Andrzeja Dudę, który na konferencji prasowej ogłosił datę przystąpienia Polski do programu bezwizowego. 

Eksperci ds. dyplomacji zwrócili uwagę, że polski prezydent stanął na konferencji obok ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher, co jest naruszeniem protokołu dyplomatycznego, który mówi, że głowy państw nie powinny stawać na równi z ambasadorami.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA