fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Uczestnicy protestu pozywają TVP. Dostają pogróżki

Fotorzepa, Darek Golik
Uczestniczące w pikiecie pod TVP Info osoby, których wizerunki i nazwiska ujawniła wczoraj telewizja publiczna, zamierzają pozwać ją do sądu.

Chodzi o sobotnią pikietę pod siedziba TVP Info na pl. Powstańców Warszawy, gdy grupa protestujących przeciwko działaniom telewizji publicznej zablokowała samochód wyjeżdżającej z pracy Magdaleny Ogórek.

Auto dziennikarki zostało oklejone obraźliwymi hasłami, ją samą obrzucono wyzwiskami.

Czytaj także: Atak na Ogórek. Dziennikarz TVP prowokował?

Wizerunki, nazwiska, a nawet miejsce pracy kilku osób biorących udział w pikiecie ujawniono wczoraj w Wiadomościach TVP.

Zaprotestowały przeciwko temu środowiska dziennikarskie, politycy oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

Sami poszkodowani przez telewizję otrzymują pogróżki, często na pograniczu groźby karalnej. Takie otrzymuje Piotr Łopaciuk, jedna z osób, których dane ujawniono.

Łopaciuk mówi Wirtualnej Polsce, że jest zdecydowany pozwać TVP, podobnie jak kilka innych osób. Nie ma jeszcze decyzji, czy będzie to pozew zbiorowy.

Jedna z osób, której dane ujawniono, złożyła na policji wniosek o "zabezpieczenie kamer wokół TVPŁŻE" i oświadczyła, że z powodu otrzymywania nienawistnych komentarzy i pogróżek dowiaduje się o możliwość policyjnej ochrony.

Pomoc zaoferowało Biuro Interwencji Obywatelskich, kierowane przez Andrzeja Halickiego z PO: "Każda osoba, której wizerunek oraz dane osobowe zostały dzisiaj opublikowane w WiadomosciTVP może liczyć na pomoc prawną Biura Interwencji Obywatelskich. 

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA