fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

"Wprost" z flagą nad winietą. Dołączają inni

123RF
Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media wydającego m.in. tygodnik „Wprost” zaproponował umieszczanie nad winietą każdej wydawanej w Polsce gazety flagi państwa, z którego pochodzi największy udziałowiec jej wydawcy.

"Jestem za tym, żeby nad winietą każdej gazety była flaga państwa, z którego jest właściciel / największy udziałowiec. Czy tak się stanie - zobaczymy - ale z pewnością Polską flagę / godło - mogę z dumą umieścić nad winietą „Wprost” i „Do Rzeczy”, których jestem wydawcą" - napisał na Facebooku prezes PMPG Polskie Media.

Michał M. Lisiecki swój pomysł wyjaśnia tym, że w Polsce w Polsce brakuje przepisów ochronnych. Wylicza, że aż 75 proc. prasy jest w posiadaniu kapitału pochodzenia niemieckiego, a zaledwie 24 proc. - polskiego.

Oznaczenie flagi nad winietami „Wprost” i „Do Rzeczy” zostanie wprowadzone na stałe - wyjaśnia portalowi wirtualnemedia.pl rzecznik prasowa PMPG Polskie Media Anna Pawłowska-Pojawa. Dodaje, że chęć przyłączenia się do tej akcji wykazały również inne redakcje, kontaktując się z wydawcą.

Źródło: Wirtualnemedia.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA