fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Zygmunt Solorz-Żak zakażony koronawirusem

Zygmunt Solorz-Żak
materiały prasowe
Założyciel i prezes Telewizji Polsat Zygmunt Solorz-Żak otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował polsatnews.pl.

Jak podał Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Zygmunta Solorza, miliarder czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo. Obecność koronawirusa została u niego wykryta pod koniec ubiegłego tygodnia. Właściciel Grupy Polsat przebywa od tego czasu na kwarantannie we własnym domu, skąd pracuje zdalnie. Jeśli jego stan się nie pogorszy, ma wkrótce wrócić do wykonywania obowiązków w normalnym trybie pracy.

Rzecznik poinformował również, że osoby z bliskiego otoczenia biznesmena zostały już poddane testom, ale u żadnej nie stwierdzono obecności koronawirusa. Z kolei portal Wirtualnemedia.pl donosi, że koronawirusa wykryto także u dyrektora sportu w Polsacie, Mariana Kmity.

Zygmunt Solorz-Żak (64 lat) jest jednym z najbogatszych Polaków, posiada obecnie majątek przekraczający 3 mld dol., jak wynika z rankingu Forbes. Jest właścicielem Cyfrowego Polsatu, do którego należą także sieć Plus i Netia. Solorz-Żak jest też głównym akcjonariuszem Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin.

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie w ostatnich tygodniach w błyskawicznym tempie. W środę 14 października odnotowano najwyższą jak dotąd dobową liczbę nowych przypadków - aż 6 526, i najwyższą dobową liczbę zgonów osób zakażonych - 116.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA