Lotnictwo

Niki Lauda rezygnuje z Niki

AFP
Jeden z czterech kandydatów do przejęcia linii Niki zrezygnował - ogłosił zarządca masy upadłościowej w Wiedniu i dodał, że umowa powinna zostać zawarta w tych dniach.

Były mistrz świata Formuly I, założyciel tej linii w 2003 r. Niki Lauda poinformował dziennik "Die Presse" w wersji elektronicznej, że zrezygnował ze złożenia oferty.

W gronie kandydatów pozostali grupa IAG, brytyjskie biuro podróży Thomas Cook i niemieckie TUI. Według "Die Presse", który nie wymienia swych informatorów, największe szanse ma IAG.

- Tymczasowa komisja wierzycieli Niki postanowiła kontynuować negocjacje ws. sprzedaży działalności biznesowej tej linii na razie z jednym kandydatem. Komisja powierzyła tymczasowemu zarządcy Floetherowi zadanie doprowadzenia do końca negocjacji kontraktu kupna w najbliższych dniach - oświadczyl w komunikacie rzecznik zarządcy Floethera. Nie chciał podać innych szczegółów.

Osoba związana z procedurą poinformowała w Niemczech, że IAG jest ostatnim pozostałym kandydatem i nadal prowadzi negocjacje. Ta grupa złożyła najwyższą ofertę, dwucyfrowa w milionach euro - dodała.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL