fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

W Lufthansie znów z własną kanapką

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Niemiecki związek zawodowy Verdi zrzeszający pracowników kateringu zatrudnionych w Sky Chefs ogłosił strajk na czwartek, 19 grudnia. Tego dnia i przez dwa kolejne, posiłki na pokładach największego niemieckiego przewoźnika zostaną poważnie ograniczone, a na niektórych rejsach w ogóle niedostępne.

Nie będzie posiłków i napojów na wszystkich na trasach krótko i średniodystansowych , czyli krajowych i europejskich startujących z Frankfurtu i Monachium. Mogą nastąpić braki również na niektórych rejsach długodystansowych rozpoczynających się z tych lotnisk. Natomiast na rejsach długodystansowych do tych miast serwis na pokładzie będzie normalny.

Jednocześnie przewoźnik informuje,że w obu portach pasażerowie będą mieli możliwość bezpłatnego pobrania posiłków z kiosków kateringowych. Jeśli ktoś będzie wolał kupić sobie jedzenie, to Lufthansa zrefunduje mu zakup tyle, że w rozsądnej kwocie (trzeba mieć rachunek). Jednocześnie przewoźnik przypomina, że napoje można kupować jedynie po przejściu kontroli bezpieczeństwa.

Natomiast jeśli pasażer z rezerwacją 19-21 grudnia z powodu braku posiłków nie będzie chciał polecieć, to Lufthansa zrefunduje mu cenę biletu. Można również, bez żadnych dopłat, zmienić rezerwację na inny termin. Pod warunkiem jednak,że podróż odbędzie się w tej samej klasie i do 5 stycznia 2020. W niektórych przypadkach możliwa jest zmiana rezerwacji na niższą klasę podróży ( np. ekonomia zamiast biznesu) pod warunkiem jednak, że będą dostępne wolne miejsca. Wówczas Lufthansa odda pasażerowi różnicę w cenie między starą a nową rezerwacją. Jednocześnie linia zastrzega sobie prawo do odwołania niektórych rejsów

Wszyscy pasażerowie, którzy mają rezerwacje na dni 19-21 grudnia o wszelkich zmianach zostaną poinformowani informacjami na Messengerze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA