fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Lotnicza zima w Polsce na bogato. Nowe połączenia

Fotorzepa, Piotr Guzik
Zazwyczaj na sezon zimowy, który zaczyna się w ostatnią niedzielę października i trwa do końca marca linie lotnicze na naszej półkuli zamykają, bądź zawieszają połączenia, w efekcie rejsów zimą jest mniej. W tym roku w Polsce jest inaczej a liczba zamykanych kierunków jest znacząco mniejsza, niż nowo otartych.

Najbardziej bogato i najciekawsze kierunki pojawią się na warszawskim Lotnisku Chopina. Już w niedzielę, 3 listopada wystartuje samolot LOTu do Kolombo na Sri Lance, a 15 stycznia 2020 LOT poleci 4 razy w tygodniu na nowe pekińskie lotnisko Daxing. Polski przewoźnik planował zwiększenie liczby rejsów do Chin już od 28 października, ale zostały przełożone na początek przyszłego roku. Od 29 października Wizz Air zacznie latać do izraelskiego kurortu Ejlat, a tuż przed świętami, 18 grudnia wystartuje w pierwszym rejsie do Edynburga. LOT dodatkowo jeszcze poleci do Bydgoszczy.

Pojawią się również ciekawe kierunki czarterowe – indyjskie Goa (LOT), oraz Malediwy (Blue Panorama). Od 11 stycznia będzie można korzystać w Warszawie z kierunków typowo narciarskich: Grenoble, Turynu i Werony.

W Krakowie mamy wysyp połączeń linii niskokosztowych. Ryanair poleci do Brukseli, Chersonia, na londyńskie lotnisko Luton i do Palermo, Wizz Air na Londyn-Gatwick Jet2.com, zabraknie natomiast rejsów do Wiednia obsługiwanych przez należącą do Ryanaira Laudę, oraz Hamburga do którego latał Ryanair. Wiosną ma wrócić zawieszone w ostatni piątek, 26 października połączenie Kraków- Bukareszt.

Prawdziwy wysyp połączeń będą mieli pasażerowie korzystający z lotniska w Katowicach. Ryanair poleci stamtąd do Bolonii, Brindisi, Katanii, Kolonii, Corku, Dortmundu, Goeteborga- na kijowski Boryspol, do Manchesteru, Odessy (na tej trasie będzie konkurował z Wizz Airem) na Oslo Torp oraz Pafos. W Gdańsku ponownie najbardziej aktywne są Ryanair (Goeteborg, Hamburg, Odessa i Kopenhaga) Wizz Air(Edynburg, Molde i Odessa) Ale nowe rejsy zapowiadają także niemiecki Eurowings ( do Duesseldorfu) i Norwegian ( Bergen). We Wrocławiu Wizz Air i Ryanair dodają trasę do Odessy, ale Irlandczycy kasują połączenie do Belfastu. Po raz ostatni na tej trasie będzie można polecieć 2 listopada.

Lotnisko w Poznaniu wzbogaci się o 4 nowe kierunki Ryanaira — do Beauvais ( w rozkładzie, to Paryż), Budapesztu, Charkowa i Odessy. Z kolei na podwarszawskim Modlinie pojawi się Tel Awiw, ale już ubyły Lizbona i Palma de Mallorca. W szczecińskim Goleniowie pojawi się połączenie Norwegiana do Oslo, a na mazurskich Szymanach Kolonia (Ryanair) i Brema (Wizz Air).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA