fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Im później decyzja o Alitalii, tym gorzej dla niej

Bloomberg
Odroczenie o pół roku przez włoski rząd decyzji o losie Alitalii pogorszy jedynie sytuację tego przewoźnika — stwierdził jedne z 3 zarządców komisarycznych

- Nic mi nie wiadomo o chęci odwlekania sprawy, ale odroczenie decyzji, którą trzeba podjąć tak czy inaczej, zwiększy jedynie problemy — stwierdził Luigi Gubitosi, jeden z trzech zarządców komisarycznych mianowanych w ubiegłym roku przez poprzedni rząd do kierowania Alitalią. Zarząd komisaryczny wprowadzono po odrzuceniu przez załogę planu sanacji linii, przewidującego duże zmniejszenie zatrudnienia.

W sobotę rządowe źródło podało, że rząd pracuje nad przedłużeniem nawet o 6 miesięcy terminu 15 grudnia spłaty 900 mln euro kredytu pomostowego udzielonego na utrzymanie działalności przewoźnika. Nadal trwa szukanie chętnego do kupienia go. Rząd otrzymał wyrazy zainteresowania od 3 linii, które chcą kupić tylko część aktywów Alitalii. Linia miała być sprzedana do kwietnia, ale termin przesunięto do końca października z powodu wyborów powszechnych w marcu i zmiany rządu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA