fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Air France szykuje się do zwolnień

AFP
Linia lotnicza Air France szykuje się do "dużych" zwolnień.

Agencja Reutera napisała, że w poniedziałek szef koncernu Air France-KLM Alexandre de Juniac zamierza omówić nową strategię z przedstawicielami związków zawodowych.

W mijającym tygodniu kierownictwu koncernu nie udało się porozumieć z pilotami w kwestii restrukturyzacji firmy. W czwartek zarząd Air France zapowiedział znaczne ograniczenie działalności w ciągu najbliższych dwóch lat. Ma to oznaczać mniej lotów i mniej połączeń.

Brak porozumienia z pilotami oznacza, że koncern musi wprowadzić alternatywny program oszczędnościowy - poinformował prezes de Juniac. Według informacji koncernu teraz już chodzi o "być albo nie być" całej linii lotniczej, a nie o poprawienie jej kondycji finansowej.

Według informacji Reutera kierownictwo Air France chce ściąć o 10 proc. ilość połączeń długodystansowych, chyba że piloci zgodzą się na "daleko idące zmiany w kwestii formy zatrudnienia oraz wielkości pensji".

Air France jest częścią francusko-holenderskiego koncernu Air France-KLM. W drugim kwartale  tego roku koncern zanotował stratę w wysokości 79 mln euro. Obroty spadły o 4,5 proc. do 6,64 mld euro.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA