fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Boeing zawiesił testowanie B777X po incydencie

Bloomberg
Boeing poinformował o zawieszeniu testów obciążeniowych nowego samolotu szerokokadłubowego B777X po pojawieniu się informacji,  że klapa ładowni nie przeszła testów naziemnych.

"Podczas końcowego testu obciążeniowego B777X w teście statycznym ekipa natrafiła na kwestię, która wymagała zawieszenia testu" - oświadczył w komunikacie rzecznik Boeinga, Paul Bergman.

"Seattle Times" podał, że klapa ładowni eksplodowała na zewnątrz podczas naziemnego testu z użyciem wysokiego ciśnienia. Dziennik poinformował, że doszło do tego podczas testowania stojącego samolotu, zmontowanego wyłącznie do sprawdzania na ziemi, który nie będzie latać - pisze Reuter.

- Ogólne testowanie trwa nadal - stwierdzili Bergman, do incydentu   doszło we czwartek 5 września - dodał, ale nie chciał ujawnić innych szczegółów.

Do problemu doszło podczas końcowego testu, który musi być zaliczony w ramach procedury certyfikacji samolotu przez urząd lotnictwa FAA - wyjaśnił "Seattle Times".  W końcowym teście obciążeniowym samoloty poddaje się obciążeniom i napięciom znacznie wykraczającym poza normalne warunki funkcjonowania - stwierdził rzecznik koncernu i dodał, że przyczyny incydentu są badane.

Wcześniej Boeing ogłosił odroczenie programu B777X, bo problemy z silnikami produkcji General Electric spowodowały przesunięcie terminu pierwszego lotu na 2020 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA