fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Chiny dużo tracą na pandemii

Bloomberg
Chiński sektor lotnictwa stracił w II kwartale z powodu pandemii 34,25 mld juanów (4,89 mld dolarów), nieco mniej od 38,1 mld w I kwartale — podał urząd lotnictwa cywilnego CAAC

Dane dotyczą linii lotniczych, lotnisk i firm pokrewnych — informuje Reuter. Chiński sektor odradza się szybciej od większości krajów, w których wprowadzono surowe ograniczenia, dzięki stałej poprawie rynku przewozów po kraju. Liczba pasażerów jest jednak nadal niższa od poziomu sprzed pojawienia się koronawirusa: w czerwcu zmalała o 42,4 proc. do 30,74 mln, ale oznaczała poprawę wobec maja, kiedy spadek wyniósł 52,6 proc. — podał CAAC. W I półroczu przewozy pasażerów zmalały o 45,8 proc.

Aby zyskać dopływ świeżej gotówki linie lotnicze wprowadziły ostatnio rabatowe karty pozwalające pasażerom na nieograniczoną liczbę lotów, z niewielkimi ograniczeniami. China Eastern Airlines wprowadziła jako pierwszą takie karty „Lataj do woli" (fly at will) na nieograniczoną liczbę lotów podczas weekendów do końca roku. Oferta wywołała ogromny entuzjazm w społeczeństwie, inne linie poszły za przykładem China Eastern. Hainan Airlines zaproponowała w lipcu karty, pozwalające na nieograniczoną liczbę lotów z wyspy Hainan i na tę tropikalną wyspę popularną wśród turystów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA