fbTrack

Lotnictwo

Porozumienie LOT i El AL

Bloomberg
Polskie Linie Lotnicze LOT i Izraelskie Linie Lotnicze El Al podpisały podczas walnego zgromadzenia IATA w Sydney memorandum rozpoczynające współpracę między przewoźnikami w sprzedaży, operacjach i szkoleniach.

Następnym krokiem ma być umowa code share - o wspólnych rezerwacjach i sprzedaży biletów. Dokument zakłada również zbadanie innych możliwości współpracy w przyszłości.

Umowa o wspólnych rezerwacjach obejmie wybrane trasy pomiędzy miastami w Izraelu i w Polsce oraz na rejsach Budapeszt – Tel Awiw. Planowana jest także wspólna działalność promocyjna.

— Bardzo się cieszę mogąc w imieniu LOT-u podpisać memorandum z El Al, jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych linii lotniczych na świecie. Od tego momentu będziemy pracować ręka w rękę – mówił Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

— LOT i El Al mają podobną flotę, siatkę połączeń i skalę operacji. Od początku rozmów na temat partnerstwa, współpraca wydawała nam się naturalna i nie mieliśmy wątpliwości, że powinniśmy ją nawiązać dla dobra naszych pasażerów – dodał prezes LOT-u. Zapewnił jednocześnie, że niedawne napięcie w stosunkach polsko-izraelskich związane z nowelizacją ustawy o IPN nie miało żadnego wpływu na dobre kontakty przewoźników.

Ze strony El Al dokument podpisał wiceprezes ds. handlowych i lotniczych Michael Strassburger. — Planowany code-share pozwoli nam zaoferować więcej możliwości naszym pasażerom. Kolejnym krokiem po podpisaniu listu intencyjnego ma być analiza obszarów potencjalnej współpracy i przygotowanie następnych umów — zapewnił.

El Al, to narodowy przewoźnik Izraela, który powstał w 1948 roku. Na flotę El Al składają się boeingi, w tym 16 zamówionych 787-9, takich samych jakie zamówił LOT.

Danuta Walewska z Sydney

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL