TUi poleciał z pasażerami do tunezyjskiego kurortu Hammamet i zamierza na tej trasie wozić pasażerów do 10 października 2019. To nie będzie jedyne połączenie niemieckiego przewoźnika z Modlina. Od 29 maja także do października zaplanowane są rejsy do tureckiej Antalii (dwa razy w tygodniu w środy i soboty. Natomiast od 3 czerwca TUI poleci z Modlina do Tirany, stolicy Albanii. Rejsy zaplanowane są w tym przypadku na każdy poniedziałek do końca września.

Dotychczas podwarszawskie lotnisko było w lotach komercyjnych wykorzystywane jedynie prze irlandzki niskokosztowy Ryanair. Sporadycznie lądują tam także samoloty przekierowane z powodu złej pogody z innych lotnisk, oraz samoloty sportowe i GE.

P.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego, Leszek Chorzewski nie ukrywał we czwartek swojej radości z pozyskania nowego przewoźnika. — Dzisiejszy start samolotu z pasażerami TUI Poland, to prawdziwy przełom i początek zmian, jakie zachodzą w naszym porcie lotniczym. Jesteśmy przekonani, że dzisiejsze wydarzenie rozpocznie szybki rozwój połączeń czarterowych — mówił szef modlińskiego portu. Nie ujawniając z jakimi liniami lotnisko prowadzi jeszcze rozmowy, Leszek Chorzewski dodał jedynie, że jeszcze w tym roku zostaną stamtąd uruchomione kolejne kierunki.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin w I kwartale 2019 roku obsłużył 718 635 pasażerów, co oznacza wzrost w wysokości 5,2 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2018. W 2018 lotnisko obsłużyło 3 081 966 pasażerów.

W ostatni wtorek największe biuro podróży operujące w Polsce – Itaka podpisało list intencyjny z PPL Porty Lotnicze na korzystanie z lotniska w Radomiu. Ten port — jak zapewnia prezes PPL, Mariusz Szpikowski ma być gotowe jesienią 2020 roku.