fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Baza China Eastern na nowym lotnisku w Pekinie

Chińska komisja planowania NDRC zatwierdziła plan China Eastern budowy za 13,2 mld juanów (2 mld dolarów) bazy tej linii na nowym lotnisku w Pekinie, które po ukończeniu prac może być największe na świecie.
Centralny urząd poinformował, że baza tej linii będzie mieć 1,17 mln m2 powierzchni, a 30 proc. inwestycji czyli 3,96 mld juanów zostanie pokryte przez przewoźnika. Pozostała suma budowy lotniska 92,4 mld juanów zostanie sfinansowana pożyczkami chińskich banków.
Inwestor zamierz zakończyć prace I etapu do 2019 r.; po uruchomieniu 4 pasów lotnisko będzie obsługiwać 45 mln podróżnych. Dwa następne etapy zwiększą jego przepustowość do 100 mln podróżnych rocznie. To zbliży to lotnisko o największej na świecie powierzchni do międzynarodowego lotniska w Atlancie, które odprawia najwięcej podróżnych na świecie. Po zakończeniu budowy inna państwowa linia lotnicza China Southern także przeprowadzi się na nowe lotnisko z obecnego lotniska międzynarodowego. Na obie linie Eastern i Southern przypadnie obsługą 40 proc. podróżujących.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA