fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Ryanair nie chce strajku. Uznał związek włoskich pilotów

Fotorzepa, Robert Gardziński
Ryanair podpisał umowę uznającą związek zawodowy włoskich pilotów ANPAC, drugie takie porozumienie na ważnym rynku, po rozmowach, aby nie doszło do strajku

- To porozumienie potwierdza decyzję kierownictwa Ryanaira z grudnia o uznaniu związków zawodowych - oświadczył szef działu kadr, Eddie Wilson. - Osiągamy postępy ze związkami w innych dużych krajach Unii i mamy nadzieję podpisać więcej takich umów z organizacjami pilotów i personelu pokładowego w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Włoska organizacja stwierdziła, że jest to historyczne porozumienie dla włoskich pilotów, którzy od lat starali się o uznanie swej organizacji i jasnych warunków pracy i płacy, zgodnych z obowiązującymi w innych krajach.

Ryanair działa na 86 lotniskach w 34 krajach Europy i północnej Afryki. Na Włochy przypada flota prawie 80 samolotów z ponad 400, jakie posiada.

Obecna umowa wraz ze styczniową z brytyjską organizacją BALPA oznacza, że dyrekcja porozumiała się z ponad 45 proc. pilotów. W innych krajach postęp jest wolniejszy, prezes Michael O'Leary uprzedził znowu, że spodziewa się zakłóceń w lotach w najbliższych miesiącach zwłaszcza w Irlandii i Portugalii. Związek portugalskich pracownikom pokładowych zapowiedział trzy jednodniowe strajki w czasie Wielkanocy.

Ryanair liczy na zawarcie takiej umowy za kilka miesięcy w Niemczech, piloci tej linii zastrajkowali tam w grudniu po raz pierwszy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA